LOG IN
Giriş Yap
E-mail
Şifre
Giriş yapŞifremi Unuttum
Üye değil misiniz?Üye Ol
SEPETİM
Sepetiniz şu an boş.
Satın Al
Toplam:
ara
Klimalar
Beko Klimaların Hayatınızı Kolaylaştıran Akıllı Çözümleri

Farklı Ürün Seçenekleriyle Yıl Boyu Rahatlayın, Tazelenin, Serinleyin, Isının.

A Enerji Performansı
EER: Enerji verim oranı, klimanın harcadığı elektrik karşılığında ne kadar ısı transferi yapabildiğini gösterir. Avrupa Birliği normlarına göre, soğutma konumunda çalışırken, tükettiği 1 Watt elektrik karşılığında 3,2 Watt’tan (10,92 Btu/h) daha fazla ısı transferi yapabilen klimalar A enerji performansına sahiptir. Isıtma konumunda çalışan bir klima için bu değer 3,6 Watt’tır (12,28 Btu/h). A enerji sınıfı Beko klimalar, eşdeğer koşullarda çalışan aynı kapasitedeki daha düşük verimlilik performansına sahip klimalardan daha az elektrik tüketmektedir.

image-5
image-6
Invertech (DC Inverter Teknolojisi)

Enerji Tasarrufu

Beko Inverter klimalar, ortamdaki ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör hızını kontrol etme imkanı sunar. İstenen ortam sıcaklıklarına erişildiğinde kompresör hızı düşürülerek istenen konfor şartları korunur.


image-7
Inverter klimalar kullandıkları R410A gazı sayesinde çevreye duyarlıdır.
Standart klimalar istenen ortam sıcaklığını yakalamak için kompresörlerini belirli aralıklarla durdurur ve çalıştırır. Bu duruş-kalkışlar sırasında çok fazla enerji kaybı yaşanır. Inverter klimalar dur-kalk yerine, kompresör hızını ihtiyaca göre artırıp azaltarak enerji kaybını önler. Böylece standart klimalara göre %44 oranında enerji tasarrufu sağlanır.


image-8
image-9
Güçlü Isıtma Performansı
Beko Inverter klimalar, -15 derecede bile sürdürülebilir ısıtma performansı sağlarlar. Geniş çalışma aralıklarında çalışabilmeleri sayesinde çok düşük sıcaklıklarda bile ısıtma operasyonunu sürdürebilirler.

Artan konfor, ekstra sessizlik

Düşük ses seviyesi ile kusursuz konfor

Beko Inverter klimalar, istenen ortam sıcaklığına daha çabuk ulaşır ve sabit tutar. Böylece konforun sürekli olması sağlanır.

Geniş çalışma aralıklarına sahiptirler. Bu sayede, başlangıçta kompresör daha çok çalışarak ortam hızla istenen sıcaklığa getirilir. Daha sonra kompresör hızını ihtiyaca göre ayarlayarak ortam sıcaklığını dengede tutar.

Ayrıca Beko Inverter klimalar, 26 Dba (normalde d küçük b ve a büyük olmalı) iç ünite ses seviyesi ile normal klimalara göre çok daha sessizdirler.


image-11
image-12
Akıllı Çalışma Sistemi
Klima akıllı çalışma sistemi ile ortamdaki sıcaklık değişimlerini algılar ve değişime göre ısıtma-soğutma konumları arasında otomatik geçiş yapar. Böylece ortamın sıcaklık değeri sürekli ayarlanan değerde tutulur.

image-14
Jet Cool™

30 dakikada soğutan Jet Cool™

Ortamın kısa sürede ve verimli bir şekilde soğutulması için tasarlanan bu özellik, uzaktan kumandanın üzerindeki bir tuşla çalışır. Jet Cool™ özelliği seçildiği takdirde, klima çalışma süresi, ortam sıcaklığı ve fan hızı ayarlamalarına gerek kalmadan 30 dakika süre ile 18 °C’de çalışır.


image-16
Jet Heat™
Bu özellik sayesinde klima 30 derece ayar sıcaklığında ve en yüksek fan hızı kademesinde 60 dakika boyunca çalışır. Not: Klimanın ortama üfleyeceği hava sıcaklığı iç/dış ortam hava koşullarına ve klimanın kapasitesine bağlı olarak değişebilir.

image-17
Uyku Modu
Uyku sırasında vücut sıcaklığı düşer. Bu nedenle klima uyku konumunda, 30 dakika sonra ayar sıcaklığını 1 derece, 60 dakika sonunda ise 2 derece artırır. Böylece üşümeden keyifli bir uyku sağlanır.


Paslanmaya karşı “Gold Fin™”

Dış ünitelerde bulunan alüminyum kondenser yüzeyler “Gold Fin™” tabakası ile kaplanmıştır. Bu şekilde hem klimanın performansı daha uzun süre korunur, hem de dış ünite kondenser yüzeylerinde meydana gelebilecek korozyon ortadan kalkar.


Chaos Swing özelliği ve homojen hava dağılımı
Chaos Swing konumunda fan hızı yüksek ve düşük hız seçenekleri arasında otomatik olarak değişir.


image-20
Sağlıklı Nem Alma
Özel nem alma konumu ile ortam havasını çok soğutmadan sağlıklı nem almak mümkündür. Böylece, havanın sıcak olmadığı fakat nemin rahatsız edici seviyede olduğu durumlarda, üşüme hissine kapılmadan ortamdan nem alınabilir.

image-21
Bio Aktif Karbon Filtre
Ortam havasını kirleten çeşitli partiküller bio aktif karbon filtre ile temizlenir.

image-23
Fan Konumu
Isıtma ya da soğutma yapmadan klimanın sadece iç ünite fanının çalışmasını sağlar. Böylece ortam havasının sirkülasyonu sağlanabilir.

image-24
Enerji Tasarrufu Modu
Enerji tasarrufu konumunda, sağlıklı bir ortam için gerekli sıcaklık ve fan hızı konumu klima tarafından otomatik olarak ayarlanır ve enerji tasarrufu sağlanır. Bu konumda klima, oda soğuk ise ısıtma konumunda, sıcak ise soğutma konumunda otomatik olarak çalışmaya başlar. 
Not: Enerji tasarrufu modunda, klima ısıtma/soğutma konumları arasında otomatik geçiş yapmaz.

image-25
Otomatik Sıcaklık Kontrolü
Klima çalışma esnasında oda sıcaklığını sürekli ölçerek ortamın istenen sıcaklık değerinde tutulmasını sağlar.

image-26
Otomatik Hava Yönlendirme (Aşağı-Yukarı)
Havayı aşağı ve yukarı yönde homojen bir biçimde dağıtır. İstendiğinde hava üfleme açısı sağa ve sola manuel olarak yönlendirilebilir.

image-27
Otomatik Hava Yönlendirme (4 yöne)
Havayı homojen olarak aşağı/yukarı ve sağa/sola dağıtır. Kullanıldığı mekanda konfor hissini artırır. Kullanıcıya tüm hava yönlendirme ayarlarını kumanda üzerinden yapma imkanı sunar.

image-28
Uzaktan Kumanda
Beko klimalarda tüm uygulamalar uzaktan kumanda ile yapılır. İstenen çalışma konumu, ilave fonksiyonlar, Neo Plasma™ hava temizleme sistemi gibi uygulamalar uzaktan kumanda ile rahatlıkla kontrol edilebilir.

image-29
24 Saat Çoklu Programlama
Klima 24 saat içerisinde çeşitli saatlerde açılıp/kapanması için programlanabilir. Normal klimalardan farklı olarak, bir kez açılmak ve bir kez kapanmak üzere 2 kez programlanır. Böylelikle ihtiyaç duyulmayan saatlerde kapanmaya programlanarak enerji tasarrufu sağlanabilir ya da klima eve gelmeden önce açılmaya programlanarak ferah bir ortamın keyfi sürdürülebilir.

image-30
Dijital Gösterge
Klimanın çalışma konumu, ayar sıcaklığı, programlama gibi operasyonları, iç ünitede bulunan dijital göstergeden takip edilebilir.

image-31
Sessiz Çalışma
Beko klimalar, yeni iç ünite fan ve hava akışı tasarımları sayesinde çok sessizdirler. Sakin, konforlu ve huzurlu bir ortamın keyfini sürdürmek için...