İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Cuma günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?

Buhar Kazanlı Ütü

ActiPress® Master BKU 8026
Buhar Kazanlı Ütü
0
  • Taban : SteamXtra®
  • Basınç : 7.0 bar
2.149 TL 1.999 TL
BKU 8024
Buhar Kazanlı Ütü
0
  • Taban : SteamXtra®
  • Basınç : 6.8 bar
1.899 TL 1.799 TL
ActiPress® Master BKU 8928
Buhar Kazanlı Ütü
2
  • Taban : SteamXtra®
  • Basınç : 7.2 bar
2.249 TL 2.099 TL
Karşılaştır
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.

Buhar Kazanlı Ütü

Ütü yapmak, genellikle yorucu ve vakit alan ev işlerinden biri olarak görülür. Ütü yapmayı hızlı ve pratik hale getirmeye yardımcı olmak amacıyla gelişmiş teknolojik özelliklere sahip birçok ütü modeli üretilir. Kazanlı ütü de bu teknolojiyle üretilmiş modellerden biridir. Buhar kazanlı ütü olarak da bilinen bu modeller, klasik ütülerden farklı olarak içine su konulan harici bir kazana sahiptir. Kazana eklenen su, yüksek ısı yardımıyla buhar oluşturarak ütü işleminin standart ütülere göre çok daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Buhar Kazanlı Ütü Modelleri ve Kullanım Özellikleri

Buhar kazanlı ütüler motor gücü, üretildikleri malzeme, kazan kapasitesi ve sahip oldukları özel fonksiyonlar bakımından farklı modellere ayrılırlar. Buhar kazanlı ütülerin bazı modellerinde kireç önleme, kendi kendini temizleme ve otomatik kapanma gibi gelişmiş özellikler de bulunur.

Buhar kazanlı ütü modellerinin en önemli özelliklerinden biri motor gücüdür. Motor gücü buhar çıkışı ve buhar püskürtme gücünü ifade eder. Kazan hacmi geniş olan modeller, kazana daha fazla su eklenebilmesine olanak verdiği için standart buharlı ütülere göre daha fazla miktarda çamaşırın tek seferde kısa sürede ütülenmesini sağlar. Ayrıca yüksek buhar gücü ile farklı kumaş tiplerine sahip olan kıyafet ve tekstil ürünlerindeki kırışıklıkları daha kolay açar.

Buhar kazanlı ütü kullanımı esnasında ütü tabanının kırışıklıkları daha kolay açmasını ve ütünün giysi yüzeyinde daha rahat ilerlemesini sağlayan seramik, titanyum gibi malzemeler; yapışma sorunlarını da önlemeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Buhar kazanlı ütü tabanının kaliteli malzemelerle üretilmiş olması; verimli ve uzun ömürlü bir kullanım için idealdir.

Buhar kazanlı ütü modellerinin öne çıkan bazı özellikleri de bulunur. Farklı kumaş tipleri için farklı zaman ve ısı ayarı yapabilmeyi sağlayan programlar, kireç önleme sistemi, makine haznesinin kendi kendine temizlenme özelliği ve kazandaki suyun bitmesi gibi durumlarda otomatik kapanma fonksiyonu bunlardan bazılarıdır.

Buhar kazanlı ütü alırken dikkat edilmesi gerekenler de kullanım özellikleriyle doğru orantılıdır. Buhar kazanlı ütü almak isteyen kullanıcıların ütü kullanım amacı ve sıklığı; ütüde hangi özelliklerin bulunmasını istedikleri oldukça önemlidir. Özellikle kalabalık nüfusa sahip olan, çamaşır yıkama ve ütü yapma sıklığının fazla olduğu evlerde zaman ve enerji tasarrufu önemli konular olduğu için buhar kazanlı ütüler bu ihtiyaca yanıt verecek ideal seçeneklerdir.

Buhar Kazanlı Ütü Temizliği

Buhar kazanlı ütülerin verimli ve yüksek performanslı şeklide uzun süre kullanılabilmesi için düzenli olarak temizlenmeleri ve kireçten arındırılmaları gerekir. Öncelikle ütünün kullanma kılavuzunda yer alan temizleme ve bakım talimatları dikkatlice okunmalı; ardından belirtilen adımlara uygun temizlik yapılmalıdır.

Buhar kazanlı ütülerin bazı modellerinde kireç önleme ve kendi kendini temizleme özelliği bulunur. Bu özelliklere sahip ütüler; kazanın ve ütünün iç kısmını otomatik olarak temizleyip kireçten arındırdığı için musluk suyu kullanılsa dahi herhangi bir sıkıntı ile karşılaşma olasılığı azdır. Bu özellik bulunmayan kazanlı ütülerde ise kazan ve ütü tabanı temizliği sirke, limon gibi doğal yöntemlerle yapılabilir. Sirke ve limon dışında kireç çözücü ürünlerin kullanımı da tercih edilebilir ancak bu ürünleri kullanırken dikkatli olmak gerekir.

Buhar Kazanlı Ütü Fiyatları

Buhar kazanlı ütü fiyatları; marka, model, boyut, tasarım, malzeme ve teknolojik özelliklere göre değişiklik gösterir. Kullanıcılar; alışkanlıklarına, ihtiyaçlarına ve bütçelerine karar verdikten sonra kendileri için en uygun buhar kazanlı ütü modelini bulmak için araştırma yaparlar. Fiyat aralıkları klasik ütüler ve buharlı ütülere göre daha üst bir seviyede olabilen buhar kazanlı modeller; sıklıkla ütü yapan, ütü yaparken hızlı ve yüksek bir performans elde etmek isteyen kullanıcılar için idealdir. Markalar tarafından düzenlenen buhar kazanlı ütü kampanya dönemleri de ekonomik fiyatlarla buhar kazanlı ütü satın almak isteyen kullanıcılar için avantajlı olur.

Beko web sitesinde küçük ev aletleri kategorisinde yer alan Beko buhar kazanlı ütü modellerini inceleyebilir; fiyat ve teknolojik özellikleri arasında karşılaştırma yaparak satın alabilirsiniz. Ütü modelleri de dahil olmak üzere küçük ev aletleri grubunda uygulanan tüm kampanyaları görmek için “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.