LOG IN
Giriş Yap
E-mail
Şifre
Giriş yapŞifremi Unuttum
Üye değil misiniz?Üye Ol
SEPETİM
Sepetiniz şu an boş.
Satın Al
Toplam:
ara
Gizlilik Sözleşmesi

CONNECT UYGULAMASI GİZLİLİK POLİTİKASI

Bu Gizlilik Politikasında Arçelik A.Ş.’nin, Arçelik A.Ş.’nin iştirakleri ve bağlı şirketlerinin (bundan böyle birlikte “Şirket” olarak anılacaktır) kişisel verilerinizi CONNECT uygulamasını indirmeniz ve kullanmanız ile bu uygulamanın sağladığı fonksiyonlardan yararlanmanız sırasında (hepsi bundan böyle “Hizmetler” olarak anılacaktır) nasıl topladığı, işlediği, paylaştığı ve koruduğu açıklanmaktadır. Şirket kişisel verileri bu Gizlilik Politikasına uygun şekilde işleyebilir.

Bu Gizlilik Politikası, CONNECT Uygulaması Hizmet Koşulları’nın ayrılmaz bir parçasıdır. Burada tanımlanmamış olan tüm terimler, CONNECT Uygulaması Hizmet Koşulları dokümanında belirtilen anlamda tanımlanmış kabul edilecektir. Bu Gizlilik Politikasında yer verilmeyen tüm konularda CONNECT Uygulaması Hizmet Koşulları uygulanacaktır.

CONNECT uygulamasının üzerinde koşturulduğu cihazın (akıllı TV, akıllı telefon ya da tablet gibi) veya bu cihaz üzerinde yüklü olan üçüncü kişilere ait yazılımların toplamakta ve işlemekte olduğu kişisel veriler bu Gizlilik Politikasına tabi değildir. Söz konusu cihaz ve yazılımlar kendi gizlilik politikaları kapsamında kişisel verilerinizi işleyebilirler. Bu kapsamda yapılacak kişisel veri işleme faaliyetlerinden dolayı Şirketin herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır.  

 1.  
  1. Hangi Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Topluyoruz?

 

CONNECT uygulamasını ve Hizmetleri kullanmanız sırasında ve CONNECT uygulaması ile Hizmetler vasıtasıyla; adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi, kullanıcı hesabınızı, kullanıcı adınızı, , CONNECT uygulamasını destekleyen Cihazlarınızı, Cihazlarınızın bulunduğu konumu, bu Cihazların modeli, MAC adresi, yazılım versiyonu ve bağlantı durumu gibi tanımlayıcı bilgilerinizi, söz konusu Cihazlarınızın akım, gerilim, güç, çalışma modları, hata kodları gibi kullanımına ve çalışmasına ilişkin bilgiler gibi kişisel verilerinizi toplamakta ve işlemekteyiz.

Sizin hakkınızda topladığımız tüm kişisel bilgileri “kişisel bilgiler” veya “kişisel veriler” olarak da adlandırırız. Kişisel veriler veya bilgiler, kimliğinizi tespit etmek için kullanılabilecek bilgileri ve verileri ifade eder.

 1.  
  1. Yerel Mevzuatlar

 

Bu Gizlilik Politikasının hükümleri tüm kullanıcılarımız için geçerli olacaktır. Bununla birlikte, diğer bazı ülkelerin kişisel bilgi ve verilerin korunmasına ilişkin farklı mevzuatları olabilir. Örneğin, Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından kabul edilen direktif ve uygulamalar kişisel bilgi ve verilerin korunmasına ilişkin farklı standartlar getirebilmektedir.

Kullanıcılar; Şirketin, iştiraklerinin ve bağlı şirketlerinin Avrupa Birliği dışında yerleşik olabileceğinin farkında olduklarını ve kişisel bilgi ve verilerinin bu Gizlilik Politikası kapsamında toplanması, kullanılması ve aktarılması için izin verdiklerini kabul ve beyan etmektedir.   Bununla birlikte, Şirket, iştirakleri ve bağlı şirketleri Avrupa Birliği Direktifinde öngörülen zorunlu korumayı sağlamayı kabul ve taahhüt etmektedir.

Şirket, iştirakleri ve bağlı şirketlerinin buradaki taahhüdü, Sizin ülkenizdeki mevzuata uygun şekilde hareket etme sorumluluğunuzu ortadan kaldırmaz.

Bu Gizlilik Politikasındaki özel hükümler saklıdır.

 1.  
  1. Kişisel Verilerinizi Nasıl Kullanıyoruz?

 

Geçerli kanunlar kapsamında izin verilmesi kaydıyla, kişisel bilgi ve verilerinizi özellikle aşağıdaki amaçlar için kullanabiliriz.

 1.  
  1.  
   1. Sizi kaydetme ve Hizmetlerimizi kullanabilmenize olanak tanıma,
   2. Sizi Şirketin en son ürünleri ve hizmetleri hakkında e-posta, SMS ve diğer benzeri elektronik iletişim metotlarıyla ve CONNECT uygulaması ile Hizmetler üzerinden bildirim gönderme, reklam veya resim gösterme gibi çeşitli yöntemlerle bilgilendirme,
   3. Ürünlerimizi, Hizmetlerimizi, içeriklerimizi ve reklamlarımızı iyileştirme,
   4. Sizlere içeriklere, kanallara ve diğer ürünlerimizi satın almanıza ilişkin öneriler sunma,
   5. Diğer kaynaklardan elde ettiğimiz veriler ile bu Gizlilik Politikası kapsamındaki verileri eşleştirerek analiz etme, satış birimi, teknik servis birimleri ile diğer cihazlarınızdan elde ettiğimiz verilerinizle eşleştirme ve bu şekilde Hizmetlerimizi, Ürünlerimizi, içerikleri ve reklamlarımızı iyileştirme ile satış sonrası destek hizmetlerimizi daha iyi ve isabetli şekilde sunma,
   6. Satın almalar hakkındaki iletişimler ve hüküm, koşul ve politikalarımızdaki değişiklikler gibi önemli bildirimleri gönderme,
   7. Yazılım güncellemeye, teknik servis işlemlerine ve diğer işlemlere ilişkin dahili kayıtlar tutma,
   8. Uygulanabilecek hukuk kapsamında hukuka uygun olan her türlü resmi talebi yerine getirme,
   9. CONNECT Uygulaması Hizmet Koşulları ile bu Gizlilik Politikasını, olası ihlalleri araştırmak da dahil olmak üzere, uygulama,
   10. Dolandırıcılık veya güvenlik konularını (istenmeyen e-postaların filtrelenmesi dahil, ancak bununla sınırlı olmamak kaydıyla) ya da teknik konuları tespit etme, engelleme veya başka bir şekilde ele alma.

 

Geçerli kanunlar kapsamında izin verildiği ölçüde, Hizmetlerimiz veya internet sitemiz yoluyla veyahut da diğer kanallarımızdan Sizin hakkınızda topladığımız kişisel bilgi ve verileri diğer yollarla bize sunduğunuz bilgilerle birleştirebilir ve bu bilgileri birleşik bir veritabanında veya ayrı veritabanlarında birlikte saklayabiliriz.

Şirket, kişisel bilgi ve verilerinizi gerekenden daha uzun bir süre saklamayacaktır. Kişisel bilgilerinizi meşru gerekçelerle tutmamız gerekmediği takdirde ve ölçüde, hizmetlerimizi artık kullanmadığınızı bize bildirdiğinizde kişisel bilgi ve verilerinizi sileceğiz veya anonimleştireceğiz. Kişisel Verilerinizin silinmesi yalnızca makul olmayan bir çabayla mümkün olacaksa, Kişisel Verilerinizi silmek yerine anonimleştireceğiz; bunun da mümkün olmaması halinde ise kilitleyeceğiz. Hakkınızda aşırı miktarda Kişisel Veri ya da toplanma amacıyla ilgili olmayan herhangi bir bilgi toplamayacağız.

 

 1.  
  1. Pazarlama Faaliyetleri

Özellikle Size reklamları ve promosyon ürünlerini sunmak ve yeni ürünlerimiz, ödül çekilişleri, ödüllü yarışmalar ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz bilgiler hakkında Sizi bilgilendirmek başta olmak üzere, kişisel bilgi ve verilerinizi pazarlama amaçlarıyla kullanabiliriz. Daima söz konusu kullanımın geçerli kanunlara uygun olması kaydıyla, bu durum Hizmet ve uygulamalarımızı kullanımınıza bağlı olacaktır.

Bu tür reklam, pazarlama veya promosyon ürünlerini, söz konusu ürünleri e-posta ve/veya posta ya da diğer iletişim yollarıyla almayı tercih etmeniz halinde Size göndereceğiz. Bulunduğunuz yetki alanına göre ve ülkenizdeki geçerli kanunlara uygun şekilde Size herhangi bir pazarlama veya promosyon materyali göndermeden önce ya da Size herhangi bir ürün veya hizmet tanıtımı bilgisi göndermeden önce, söz konusu kullanım için açıkça izin vermenizi isteyebiliriz.

Bu tür her postadaki abonelik iptali bilgilerini kullanarak, kullanıcı profilinizi veya hesap bilgilerinizi güncelleyerek ya da bizimle iletişime geçerek doğrudan pazarlama ile ilgili tercihleriniz konusundaki fikrinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bunu yaptığınız takdirde, söz konusu kişisel bilgi ve verilere bu Gizlilik Politikasının hükümleri kapsamında ihtiyaç duyduğumuz ya da Size hizmetlerimizi sunmaya devam ettiğimiz ölçüde, kişisel bilgi ve verilerinizi veritabanlarımızdan silmeyeceğiz.

 1.  
  1. Konum Tabanlı Hizmetler

 

Şirket, ürünleri hakkında konum tabanlı hizmetler sunmak için CONNECT Uygulaması, Cihaz ve Hizmetler vasıtasıyla cihazlarınızın konum verilerini toplayabilir, kullanabilir, saklayabilir, iletebilir ve paylaşabilir. Bu konum verileri, anonim ve ürün bazlı olarak toplanır, Şirket tarafından ürünlerinize ve sizlere yönelik konum tabanlı ürün ve hizmetleri sunmak ve geliştirmek için kullanılır. Söz konusu bilgilerin tamamı bu Gizlilik Politikasının hükümlerine uygun şekilde toplanacaktır.

 1.  
  1. Üçüncü Kişilere Ait Uygulamaların, Yazılımların veya Hizmetlerin İşlediği Veriler

 

Hizmetleri kullanmanız sırasında çeşitli üçüncü kişilerin (CONNECT uygulamasının çalıştırıldığı cihazın ya da cihazın üzerinde çalışan diğer yazılımların sağlayıcıları gibi) sunduğu birçok uygulamayı, yazılımı veya hizmeti kullanabilirsiniz. Bu uygulama, yazılım veya hizmetler sizin kişisel bilgi ve verilerinizi işleyebilir. Söz konusu uygulama, yazılım ve hizmetler kendi kullanım koşullarına ve gizlilik politikalarına tabidir. Dolayısıyla bunların faaliyetlerinden dolayı Şirket’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


 1.  
  1. Kişisel Verilerinizin Üçüncü Taraflarla Paylaşılması

 
Prensip olarak, kişisel bilgi ve verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmayız veya üçüncü taraflara açıklamayız. Ancak, aşağıda belirtilen durumlarda Şirketin kişisel bilgi ve verilerinizi paylaşması veya kullanması gerekebilir:

 1.  
  1.  
   1. Hizmetleri sunmak için zorunlu olması,
   2. Yasal süreçlerimize uymak için zorunlu olması,
   3. Yasal bir yükümlülüğe ya da adli, kamusal ve resmi bir makamın kararına uymak için kişisel bilgi ve verilerinizin açıklanmasının gerekmesi ya da ulusal güvenlik, kanunun uygulanması veya kamusal öneme sahip diğer hususlarla ilgili bir zorunluluk olması,
   4. Dış hizmet alımı yaptığımız bulut bilişim sağlayıcıları gibi üçüncü kişilerle kişisel veri paylaşımı yapılmasının alınan hizmet kapsamında gerekli olması,
   5. Tarafınızın sahip olduğu ve Hizmetlerin kullanımını destekleyen Cihazlara satış sonrası destek hizmetleri ile onarım hizmetlerinin sunulması,
   6. Geçerli kanunlarla bunu yapmamıza izin verilmesi.

 

Kişisel bilgi ve verilerinizin yukarıdaki hükme göre açıklanması ve paylaşılması, Avrupa Birliği (“AB”) ya da Avrupa Ekonomik Alanı (“AEA”) dışında bulunan Şirket iştirakleri ve bağlı şirketlerine ya da üçüncü taraflara açıklamayı veya bunlarla paylaşmayı içerebilir. Bir AB veya AEA üye ülkesinde ikamet ediyorsanız, AB/AEA dışındaki veri koruma kanunları ülkenizdekilerle aynı seviyede koruma sağlamayabilir.  Bununla birlikte, bir AB/AEA üye ülkesinde yerleşik bir kişinin kişisel bilgi ve verilerini aktarmadan önce, söz konusu verilerin AB/AEA’daki geçerli veri koruma kanunları kapsamındakiyle aynı koruma seviyesine tabi olmasını sağlamak için tedbirler alacağız.

Kişisel bilgi ve verilerinizi üçüncü taraflara bu Gizlilik Politikasında açıklananlar dışındaki bir amaçla sunmayacağız ve Kişisel bilgi ve verilerinizi satmayacağız.

 1.  
  1. Kişisel Verilere İlişkin Güvenlik Önlemleri

Şirket, kişisel bilgi ve verilerinizi kaybolma, çalınma ve suiistimalin yanı sıra, yetkisiz erişim, açıklama, değiştirme ve imhaya karşı korumak için idari, teknik, örgütsel ve fiziki önlemler gibi tedbirler alır.

Geçerli kanunlar uyarınca zorunlu olan standartlara uysak dahi, Kişisel Verilerinizin güvenli olmayan yollarla sunulduğunda veya başka bir şekilde bildirildiğinde güvenli olduğunu garanti edemeyiz.

Kişisel bilgi ve verilerinizin güvenliğini şifreleme, parola koruması ile ve kişisel bilgi ve verilerinize erişimi kısıtlayarak koruruz.

Bu tür tedbirler alsak bile, her zaman kişisel bilgi ve verilerinizi güvende ve emniyet altında tutmaktan, bariz kullanıcı kimlikleri veya şifrelerinden kaçınmaktan, şifrenizi düzenli aralıklarla değiştirmekten ve ayrıca, şifrenizi/şifrelerinizi açıklamadığınızdan veya başka birinin Sizin kullanıcı hesabınız ile kişisel bilgi ve verilerinize erişmesine izin vermediğinizden emin olmaktan daima siz sorumlusunuz.

 1.  
  1. Dış İçerik Kaynaklarına Verilen Bağlantılar

 

Hizmetlerimiz, Sizi kontrolümüz dışındaki diğer web sitelerine, hizmetlere veya dış içerik kaynaklarına yönlendiren bazı hizmetler ve bağlantılar içerebilir. Bu yönlendirmelerden ve ayrıca diğer web sitelerinde paylaştığınız kişisel bilgi ve verilerin korunmasından ve gizliliğinden sorumlu değiliz. Bu tür durumlar için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmeyiz.

 1.  
  1. Tanımlama Bilgileri ve Diğer Teknolojiler

 

Hizmetler ve Yazılımlar, Şirketin internet sitesini, çevrimiçi hizmetlerini, uygulamalarını, e-posta mesajlarını ve reklamlarını, tanımlama bilgilerini, çerezler ve web işaretçileri gibi başka teknolojileri kullanabilir. Bu teknolojiler kullanıcı davranışlarını, Hizmetlerin ne şekilde ve ne zaman kullanıldığını, hangi Hizmetin daha popüler olduğunu daha iyi anlamamıza yardımcı olur. 

Bu bilgileri eğilimleri anlamak ve analiz etmek, kullanıcı davranışları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kullanıcı tabanımız hakkında demografik bilgiler toplamak için kullanırız. Bu bilgilerin yardımıyla Hizmetlerimizi ve Yazılımları taleplerinize göre uyarlayabiliyor ve Size daha fazla özelleştirilmiş kullanıcı deneyimi sunabiliyoruz.

Hizmetlerimizin ve Yazılımların tanımlama bilgileri ve diğer teknolojilerle birlikte çalışacak şekilde tasarlandığını ve tanımlama bilgileri ile diğer teknolojileri devre dışı bırakmanın Hizmetlerimizi veya Yazılımları kullanımınızı etkileyebileceğini lütfen unutmayın. Tanımlama bilgilerini, Hizmetlerimizi Size sunmamızı sağlamak üzere bizimle birlikte çalışan üçüncü taraflar dışındaki üçüncü kişilerle paylaşmıyoruz.

 1.  
  1. Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

 

Şirket, farklı zamanlarda bu Gizlilik Politikasını değiştirebilir ve güncelleyebilir. Şirket, bu Gizlilik Politikasındaki önemli değişiklikleri veya ilaveleri Size bildirecek ve Şirkete verilen e-posta adresiniz yoluyla ya da bu Gizlilik Politikasındaki değişikliklerden haberdar olmanızı sağlayacak uygun başka bir yolla Size değiştirilmiş sürümün bir kopyasını sunacaktır.

 1.  
  1. Gizlilik Politikasına Erişim ve Onayın Geri Alınabilmesi

 

Kabul etmiş olduğunuz son “CONNECT Uygulaması Gizlilik Politikası” içeriğini CONNECT uygulaması üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Gizlilik Politikası’na verdiğiniz onay geri almanız halinde Hizmetlerimiz’in bir kısmını veya tamamını kullanamayabilirsiniz.

 1.  
  1. Kişisel Verilerinize İlişkin Haklarınız

 

Kişisel Verilerinize ilişkin olarak aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 1. Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 2. Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 3. Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 4. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 5. Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış̧ işlenmiş̧ olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
 6. Uygulanabilir mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 7. (e) ve (f) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 8. İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle sizin aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 9. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak islenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme.

 

Bu haklarınızı kullanmak için şu iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz:

Ünvanı        :  Arçelik A.Ş
Adresi         :  Karaağaç Cad. No:2-6 Sütlüce Beyoğlu/İSTANBUL
Telefon       :  0 212 314 3434
E-Mail        :  mushiz@arcelik.com
Müşt.Hizm : 444 0 888

 1.  
  1. Kişisel Bilgi ve Verilerinizle İlgili Olarak Bizimle İletişime Geçme

 

Gizliliğe ve bu Gizlilik Politikasına bağlılığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Düzenleme Tarihi: 17 Mart 2017