LOG IN
Giriş Yap
E-mail
Şifre
Giriş yapŞifremi Unuttum
Üye değil misiniz?Üye Ol
SEPETİM
Sepetiniz şu an boş.
Satın Al
Toplam:
ara
Kullanım Koşulları

CONNECT UYGULAMASI HİZMET KOŞULLARI

CONNECT uygulamasını indirdiğiniz için teşekkür ederiz! CONNECT uygulamasıyla, bu uygulamaya destek sunan klimalar dahil beyaz eşyaları ve diğer ev eşyalarını (bundan böyle “Cihaz” olarak anılacaklardır) kontrol edebilir ya da bunlara ek fonksiyonlar ekleyebilirsiniz (CONNECT uygulamasını indirmeniz ve kullanmanız ile bu uygulamanın sağladığı fonksiyonlar bundan böyle “Hizmetler” olarak anılacaktır). Hizmetlerin neler olduğuna ilişkin bilgilere şu linkten erişebilirsiniz: www.beko.com.tr/connect . Hizmetler size Arçelik A.Ş., iştirakleri ve bağlı şirketleri (bundan böyle birlikte “Şirket” olarak anılacaktır) tarafından sunulmaktadır.

CONNECT uygulamasını indirmekle ve kullanmaya başlamakla birlikte bu Hizmet Koşullarını (bundan böyle “Hizmet Koşulları” ya da “Koşullar” olarak anılacaktır) okuduğunuzu ve anladığınızı beyan ederek, Hizmet Koşulları kabul etmiş olursunuz.

 1. Hizmetlerin Kullanımı                                                        

                       
Şirket, Hizmetleri size, bağlayıcı bir sözleşme yapmak için tabi olduğunuz hukuka göre gerekli ehliyetlere sahip olmanız ve hukuku size uygulanabilir durumda olan bir ülkenin kanunları kapsamında hizmet almaktan men edilmiş bir kişi olmamanız kaydıyla sunmaktadır. Belirli hizmetlere erişebilmek için kayıt işleminin ve/veya Hizmetleri kullanmaya devam etmenin bir parçası olarak, güncel ve doğru kimlik bilgilerini, iletişim bilgilerini ve diğer bilgileri sunmanız gerekebilir.

CONNECT uygulamasını ve Hizmetleri kullanabilmek için mutlaka bir kullanıcı hesabı açmalısınız. Kullanıcı Hesabı oluştururken verdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve güncel olduğunu gayri kabili rücu olarak kabul ve taahhüt etmektesiniz. Kullanıcı Hesabı şifrelerinizin gizliliğini korumaktan ve hesabınız altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden Siz sorumlusunuz. Şirket, şifrenizi gizli tutmamanızdan kaynaklanan ya da Kullanıcı Hesabı oluştururken verdiğiniz bilgilerdeki hatalardan kaynaklanan kayıp veya zararlardan sorumlu değildir.

CONNECT uygulamasını ve Hizmetleri kullanmak için mutlaka bir internet bağlantısına ve Cihazlara sahip olmalısınız. CONNECT uygulaması, kendisine destek sunan akıllı TV, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarda çalışabilmektedir. CONNECT uygulamasını destekleyen ürünlerin listesine şu linkten erişebilirsiniz: http://beko.com.tr/connect/urunler.htm

 1. Koşullardaki Değişiklikler               

Şirket, işbu Koşulları zaman zaman tadil edebilir veya değiştirebilir. Şirket, bu Koşullardaki önemli değişiklikleri veya ilaveleri size bildirecek ve Şirkete verilen e-posta adresiniz yoluyla ya da bu Hizmet Koşullarındaki değişikliklerden haberdar olmanızı sağlayacak uygun başka bir yolla size değiştirilmiş sürümün bir kopyasını sunacaktır. Hizmetleri kullanmaya devam edebilmek için değiştirilmiş Koşulları kabul etmeniz gerekir.

 1. Uygun Davranışlarda Bulunma                  

                       
Tüm bilgi, veri, metin, yazılım, müzik, ses, fotoğraf, grafik, video, mesaj veya diğer materyallerin (bundan böyle “İçerik” olarak anılacaktır) yalnızca söz konusu İçeriğin sahibi olan veya fikri hak sahibi olan veya fikri hakları kullanma yetkisine sahip olan kişinin sorumluluğunda olduğunu kabul ediyorsunuz. Şirket, Hizmetler yoluyla sunulan herhangi bir İçeriği önceden tarama, işaretleme, filtreleme, reddetme, değiştirme veya kaldırma hakkına sahiptir. Hizmetleri riskleri kendinize ait olmak kaydıyla kullandığınızı kabul ediyorsunuz. 

Kendi davranışlarınızdan ve Hizmetleri kullanırken oluşturduğunuz, ilettiğiniz veya görüntülediğiniz İçerikten ve bunun sonuçlarından sorumlu olduğunuzu kabul ediyorsunuz. Hizmetleri yalnızca hukuka ve ahlaka uygun şekilde  ve bu Koşullar doğrultusundaki amaçlarla kullanmayı kabul ediyorsunuz. Hizmetlere bağlı olan sunucu veya ağlara ya da Hizmetlere müdahale eden veya engel olan bir faaliyette bulunmamayı kabul ediyorsunuz. 

Belirli Hizmetleri kullanımınız, bu Koşullara ek olarak söz konusu hizmetlere özel politika veya ilkelere de tabi olabilecektir.

 1. Gizlilik Politikası

 

Hizmetleri kullanarak burada atıfta bulunulan ve bu Hizmet Koşullarının ayrılmaz bir parçası olan CONNECT Uygulaması Gizlilik Politikası’na ve uygulanabilir hukuklara uygun şekilde kişisel verilerinizin işlenebileceğini biliyorsunuz ve kabul ediyorsunuz.

Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin tüm konular bu Koşulların ayrılmaz bir parçası olan CONNECT Uygulaması Gizlilik Politikası içerisinde ele alınmıştır.

 1. Fikri Mülkiyet Hakları ile Diğer Mülkiyet Hakları

 

CONNECT uygulamasının, Hizmetlerin ve Hizmetlerle bağlantılı olarak kullanılması gereken tüm yazılımların (bundan böyle “Yazılım” olarak anılacaktır) geçerli fikri mülkiyet kanunları ve anlaşmalarının yanı sıra diğer kanunlar ve anlaşmalarla korunan özel ve gizli bilgiler içerdiğini kabul ediyor ve onaylıyorsunuz. Ayrıca, sponsor reklamlarında yer alan ya da size Hizmetler yoluyla sunulan İçeriğin de telif hakları, markalar (ticari veya hizmet markası gibi) patentler veya diğer mülkiyet hakları ve kanunlarıyla korunduğunu da kabul ediyor ve onaylıyorsunuz. Şirket ya da diğer uygun üçüncü taraf hak sahipleri tarafından açıkça izin verilen durumlar hariç olmak kaydıyla ve yazılı ayrı bir anlaşmada özellikle izin verilen durumlar dışında, İçeriği, Hizmetleri veya Yazılımı tamamen ya da kısmen değiştirmemeyi, kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı ya da bunları esas alan türev eserler oluşturmamayı kabul ediyorsunuz. 

Bu Koşullara tabi olarak, kanunlar uyarınca söz konusu faaliyet gerekmediği veya buna açıkça izin verilmediği ya da Şirket tarafından yazılı olarak açıkça izin verilmediği takdirde, Hizmetleri ve Yazılımı kopyalamamanız, değiştirmemeniz, Hizmetleri ve Yazılımı esas alan türev bir eser oluşturmamanız, Hizmetler ve Yazılım üzerinde ters mühendislik veya tersine çevirme işlemi gerçekleştirmemeniz ya da Hizmetlerin ve Yazılımın kaynak kodunu başka bir şekilde keşfetmeye çalışmamanız ve Hizmetlerdeki ve Yazılımdaki herhangi bir hakkı satmamanız, devretmemeniz, alt lisansını vermemeniz, teminat olarak göstermemeniz veya başka bir şekilde aktarmamanız (ve üçüncü bir tarafın bunları yapmasına izin vermemeniz) kaydıyla, Şirket size Hizmetleri ve Yazılımı kullanmak üzere kişisel, devredilemez ve münhasır olmayan bir hak ve lisans vermektedir. Hizmetlere ve Yazılıma yetkisiz erişim elde etme amacıyla olanlar dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla), Hizmetlerin ve Yazılımın değiştirilmiş sürümlerini kullanmamayı kabul ediyorsunuz. Ayrı yazılı bir anlaşmada açıkça izin verilen durumlar dışında, Hizmetlere ve Yazılıma erişimde kullanılmak üzere Şirket tarafından sunulan arayüzden başka yollarla Hizmetlere erişmemeyi veya kullanmamayı kabul ediyorsunuz.

Şirket tarafından açıkça izin verilen durumlar dışında, herhangi bir ticari ve hizmet markaları dahil olmak üzere herhangi bir markayı, ticari takdim şeklini, şirket unvanını veya ürün adını tüketiciler arasında yanılmaya neden olabilecek bir şekilde kullanmamayı, kopyalamamayı, taklit etmemeyi veya herhangi bir ek bileşenle birlikte kullanmamayı kabul ediyorsunuz. Ayrıca, Şirketin veya üçüncü tarafların Hizmetlere ya da Yazılıma ekli olan, bunlarda yer alan veya bunlarla bağlantılı olarak erişilen telif hakkı bildirimlerini, marka bildirimlerini veya diğer mülkiyet hakkı bildirimlerini kaldırmamayı, gizlememeyi veya değiştirmemeyi de kabul ediyorsunuz.

 1. CONNECT Uygulamasının ve Yazılımın Güncellenmesi

 

Şirket tarafından sunulmakta olan CONNECT uygulaması da dahil olmak üzere Yazılımların herhangi bir zamanda hata düzeltmeleri, yamalar, geliştirilmiş fonksiyonlar, eksik eklentiler ve yeni sürümlerin sunulması dahil olmak üzere, Hizmetleri güncellemek, iyileştirmek ve daha da geliştirmek gibi amaçlarla güncellenebilir. Ancak şirket herhangi bir şekilde Yazılımları güncellemeyi taahhüt etmemektedir.

 1. Ticari Kullanım Yasağı

 

Bu Koşullarda aksi açıkça öngörülen durumlar dışında, Hizmetlerin veya Yazılımın herhangi bir bölümünü, Hizmetlerin kullanımını ya da Hizmetlere erişimi ticari amaçlarla herhangi bir şekilde kullanmamayı ve yeniden üretmemeyi, çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, ticaretini yapmamayı, yeniden satmamayı veya kullanmamayı kabul ediyorsunuz. 

 1. Hizmet Değişiklikleri

 

Şirket, bildirimde bulunarak ya da bulunmaksızın Hizmetleri (ya da herhangi bir bölümünü) herhangi bir tarihte ve zaman zaman değiştirme ya da geçici veya kalıcı olarak sürdürmeme hakkını saklı tutar. Şirketin, Hizmetlerin değiştirilmesi, askıya alınması veya sürdürülmemesi nedeniyle size veya üçüncü bir tarafa karşı sorumlu olmayacağını ve herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul ediyorsunuz.

 1. Onayın Geri Alınması ve Hizmetin Kullanımının Sonlandırılması

 

Kabul etmiş olduğunuz son “CONNECT Uygulaması Hizmet Koşulları” içeriğini uygulamayı üzerinde kullandığınız ürün üzerinde görüntüleyebilir ve onayını geri alabilirsiniz. Bu durumda Hizmetlerimiz’in tamamını kullanamayabilirsiniz.

İstediğiniz zaman Hizmetleri kullanmayı bırakabilirsiniz. Şirketin herhangi bir tarihte ve bir hesap hareketsizliği süresi dahil olmak üzere herhangi bir nedenle Hizmetlere erişiminize son verebileceğini, Koşulları feshedebileceğini ya da hesabınızı askıya alabileceğini veya iptal edebileceğini kabul ediyorsunuz. Sona erdirme durumunda, hesabınız devre dışı bırakılacak ve Hizmetlere, varsa hesabınıza ya da hesabınızda yer alan her türlü dosyaya veya diğer içeriğe erişemeyeceksiniz.

 1. Reklamlar 

 

Bazı Hizmetler reklam geliriyle desteklenmekte olup, Hizmet üzerinde reklam ve promosyonlar görüntülenebilir. Söz konusu reklamlar Hizmetler üzerinde saklanan bilgilerin içeriğine, Hizmetler üzerinden yapılan sorgulara veya diğer bilgilere yönelik olabilir. Şirket tarafından hizmetleri üzerinde yapılan reklamın tarzı, biçimi ve boyutu değişebilir. Hizmetleri kullanmanız karşılığında, Şirketin bu tür reklamlar yerleştirebileceğini ve Şirketin söz konusu reklamların Hizmetler üzerinde bulunması ya da reklam verenlerle daha sonraki ilişkileriniz neticesinde tarafınızdan maruz kalınan herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu ya da yükümlü olmayacağını kabul ediyorsunuz.

 1. Bağlantılar

           
Şirket, Hizmetler ya da üçüncü taraflar, diğer internet sitelerine veya kaynaklarına, Şirketin, Şirketin iştiraklerinin ve bağlı şirketlerinin internet sitelerine veya kaynaklarına bağlantılar verebilir. Şirketin bu tür siteler ve kaynaklar üzerinde kontrolü yoktur; Şirketin söz konusu dış site veya kaynakların mevcudiyetinden sorumlu olmadığını ve söz konusu site veya kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan erişilebilen herhangi bir İçerik, reklam, ürün veya diğer materyalleri onaylamadığını ve bunlardan sorumlu ya da yükümlü olmadığını kabul ediyor ve onaylıyorsunuz. Ayrıca, Şirketin bu tür site veya kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlar üzerinden erişilebilen herhangi bir İçerik, ürün veya hizmetin neden olduğu veya neden olduğu iddia edilen ya da bunların kullanımıyla veya bunlara güvenilmesiyle bağlantılı bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu ya da yükümlü olmayacağını da kabul ediyor ve onaylıyorsunuz.

 1. Üçüncü Taraf Hizmetleri, Cihazları,Ürünleri veya Yazılımları ve Şirketin Bunlara İlişkin Sorumluluğu

 

Zaman zaman Hizmetlerin ve Yazılımın Kullanımı neticesinde veya yoluyla üçüncü bir tarafça sağlanan hizmetleri, cihazları, ürünleri veya yazılımları satın alabilirsiniz ya da bunlardan yararlanabilirsiniz. Söz konusu diğer hizmetleri, ürünleri, cihazları veya yazılımları kullanmanız, ilgili üçüncü taraf ile sizin aranızdaki ayrı hüküm ve koşullara tabi olabilir. Bu Koşullar, söz konusu üçüncü tarafla olan yasal ilişkinizi etkilemez ve Şirket, Size herhangi bir üçüncü tarafça sunulan hizmet, ürün veya yazılımlardan sorumlu ya da yükümlü değildir.

AŞAĞIDAKİLERİ KESİNLİKLE ANLIYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ:   

 1. ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, ÜRÜNLERİ, CİHAZLARI VEYA YAZILIMLARINI KULLANMANIZLA İLGİLİ RİSKLER TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. ŞİRKET, ZIMNİ TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL OLMAMASINA İLİŞKİN GARANTİ VE KOŞULLARI DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, İSTER AÇIKÇA İSTER İMA YOLUYLA VERİLMİŞ OLSUN, HER TÜRLÜ GARANTİ VE KOŞULDAN AÇIKÇA FERAGAT EDER.
 2. ŞİRKET (i) ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, CİHAZLARI, ÜRÜNLERİ VEYA YAZILIMLARININ GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINI; (ii) ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, CİHAZLARI, ÜRÜNLERİ VEYA YAZILIMLARININ KESİNTİSİZ, GÜNCEL, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINI; (iii) ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, CİHAZLARI, ÜRÜNLERİ VEYA YAZILIMLARININ KULLANILMASIYLA ELDE EDİLEBİLECEK SONUÇLARIN DOĞRU VEYA GÜVENİLİR OLACAĞINI; (iv) SİZİN TARAFINIZDAN ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, CİHAZLARI, ÜRÜNLERİ VEYA YAZILIMLARINDAN SATIN ALINAN VEYA ELDE EDİLEN ÜRÜN, HİZMET, BİLGİ VEYA DİĞER MATERYALLERİN KALİTESİNİN BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINI VE (v) YAZILIMDAKİ HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNİ GARANTİ ETMEZ.
 3. ŞİRKET ÜÇÜNCÜ TARAF HİZMETLERİ, CİHAZLARI, ÜRÜNLERİ VEYA YAZILIMLARINI KULLANMANIZ NETİCESİNDE ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA TOPLANAN KİŞİSEL VERİLERİN UYGUN ŞEKİLDE ELE ALINACAĞINI GARANTİ ETMEMEKTEDİR; ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA KİŞİSEL VERİLERİNİZİ PAYLAŞMANIZ SİZİN İSTEĞİNİZE BAĞLI VE RİSKLERİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE YAPILMAKTADIR.
 4. SİZİN TARAFINIZDAN ŞİRKET VEYA ŞİRKETİN İŞTİRAKLERİNDEN YA DA HİZMETLER YOLUYLA VEYA HİZMETLERDEN SÖZLÜ VEYA YAZILI OLARAK ALINAN TAVSİYE VEYA BİLGİLER, BU KOŞULLARDA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ.

 

 1. ŞİRKETİN GARANTİ SORUMLULUĞU

AŞAĞIDAKİLERİ KESİNLİKLE ANLIYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ:

 1.  
  1. HİZMETLERİ KULLANMANIZLA İLGİLİ RİSKLER TAMAMEN SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. HİZMETLER “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT HALİYLE” SUNULMAKTADIR. KANUNLARLA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE, ŞİRKET VE İŞ ORTAKLARI, ZIMNİ TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL OLMAMASI GARANTİ VE KOŞULLARI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, AÇIKÇA VEYA İMA YOLUYLA BELİRTİLEN HER TÜRLÜ GARANTİ VE KOŞULU KESİNLİKLE REDDEDER.
  2. ŞİRKET VE İŞ ORTAKLARI (i) HİZMETLERİN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINI; (ii) HİZMETLERİN KESİNTİSİZ, GÜNCEL, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINI; (iii) HİZMETLERİN KULLANILMASIYLA ELDE EDİLEBİLECEK SONUÇLARIN DOĞRU VEYA GÜVENİLİR OLACAĞINI; (iv) SİZİN TARAFINIZDAN HİZMETLER YOLUYLA SATIN ALINAN VEYA ELDE EDİLEN ÜRÜN, HİZMET, BİLGİ VEYA DİĞER MATERYALLERİN KALİTESİNİN BEKLENTİLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINI VE (v) YAZILIMDAKİ HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNİ GARANTİ ETMEZ.
  3. HİZMETLER KULLANILARAK HERHANGİ BİR MATERYALİN İNDİRİLMESİ VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE ELDE EDİLMESİ SİZİN İSTEĞİNİZE BAĞLI OLARAK YAPILMAKTADIR VE RİSKLERİ SİZE AİTTİR; BU TÜR HERHANGİ BİR MATERYALİN İNDİRİLMESİNDEN KAYNAKLANAN SİSTEMİNİZDEKİ VEYA BAŞKA BİR CİHAZINIZDAKİ ARIZALARDAN YA DA VERİ KAYIPLARINDAN TAMAMEN SİZ SORUMLU OLACAKSINIZ.
  4. SİZİN TARAFINIZDAN ŞİRKETTEN YA DA HİZMETLER YOLUYLA VEYA HİZMETLERDEN SÖZLÜ VEYA YAZILI OLARAK ALINAN TAVSİYE VEYA BİLGİLER, KOŞULLARDA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ.
  5. ŞİRKET HİZMETLERİN KULLANIMINI İZLEMEKTE VE BU VERİLERİ GELECEKTEKİ TAVSİYELER İÇİN SAKLAMAKTADIR.
  6. ŞİRKET HİZMETLERİ VEYA YAZILIMI HER ZAMAN YA DA BELİRLİ BİR ZAMAN İÇİN SAĞLAYACAĞINI HİÇBİR ŞEKİLDE GARANTİ ETMEMEKTEDİR. ŞİRKET DİLEDİĞİ ZAMAN HİZMETLERİN SAĞLANMASINI YA DA YAZILIMIN KULLANILMASINI DURDURABİLİR.

 

 1. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

ŞİRKET VE İŞ ORTAKLARININ AŞAĞIDAKİLER İÇİN SİZE KARŞI SORUMLU OLMAYACAĞINI KESİNLİKLE ANLIYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ:

 1. DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, NETİCEDE OLUŞAN VEYA CEZAİ ZARARLAR;
 2. (DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI) GELİR, İŞ, FİİLİ VEYA BEKLENEN KAR, FIRSAT, ŞEREFİYE VEYA İTİBAR KAYIPLARI;
 3. (DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI) VERİ HASARLARI VE/VEYA BOZULMALARI YA DA KAYIPLARI;
 4. AŞAĞIDAKİLERDEN KAYNAKLANAN KAYIP VEYA ZARARLAR:
 5. BU KOŞULLARIN YA DA ŞİRKET İLE ARANIZDAKİ BAŞKA BİR ANLAŞMA VEYA AKDİ İLİŞKİNİN HÜKÜM VE ŞARTLARININ ŞİRKET, ŞİRKETİN İŞTİRAKLERİ VE TEDARİKÇİLERİ, İŞ ORTAKLARI VE/VEYA LİSANS SAHİPLERİNİN İHMALİNE ATFEDİLEBİLİR OLAN BİR İHLALİ;
 6. (A) (HİZMETLERİ KULLANMANIZIN BİR PARÇASI OLARAK VEYA HİZMETLERİ KULLANIRKEN TARAFINIZA SUNULAN YAZILIM, BİLGİ, BELGE VE MATERYALLER DAHİL OLMAK ÜZERE) HİZMETLERİN YA DA (B) REKLAMLARIN YA DA HİZMETLER ÜZERİNDE VEYA HİZMETLERİ KULLANMANIZLA (PROMOSYON MATERYALLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE) REKLAMLARI SUNULAN BİR REKLAM VEREN VEYA SPONSOR İLE ARANIZDAKİ BİR İLİŞKİ VEYA İŞLEMİN UYGUNLUK, DOĞRULUK, TAMLIK, GÜVENİLİRLİK VEYA MEVCUDİYETİNE GÜVENMENİZ;
 7. HİZMETLERDEKİ DEĞİŞİKLİKLER, SÜRE UZATIMLARI VEYA (HİZMETLERİ KULLANMANIZIN, HESABINIZA ERİŞİMİN VE HESAP BİLGİLERİNİZİN VEYA KAYIT BİLGİLERİNİZİN ASKIYA ALINMASI DAHİL OLMAK ÜZERE) KISITLAMALAR YA DA HİZMETLERİN (VEYA HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNÜN) SUNULMASINA KALICI VEYA GEÇİCİ OLARAK SON VERİLMESİ; YA DA
 8. HESAP BİLGİLERİNİZİN (BİLGİNİZ DAHİLİNDE OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN) SİZİN DIŞINIZDAKİ BİR KİŞİ TARAFINDAN KULLANILMASI. HESAP BİLGİLERİNİZİN BAŞKA BİRİSİ TARAFINDAN KULLANILMASI NEDENİYLE MARUZ KALINAN ZARAR VE/VEYA KAYIPLARDAN TAMAMEN SİZ SORUMLUSUNUZ VE BUNLARI ŞİRKETE TAZMİN ETMEKLE YÜKÜMLÜSÜNÜZ.

 

ŞİRKET VEYA ŞİRKETİN İŞTİRAKLERİNİN BU HÜKÜM VE KOŞULLARIN İHLALİ NEDENİYLE YÜKÜMLÜ OLMASI HALİNDE, ŞİRKETİN YÜKÜMLÜLÜĞÜ, ŞİRKETİN SÖZ KONUSU TARİHTE BİLİNEN DURUMLAR DOLAYISIYLA BU KOŞULLARIN KABUL EDİLDİĞİ TARİHTE GENEL ANLAMDA BEKLEMESİ GEREKEN ZARARLARLA SINIRLI OLACAKTIR.

BU HÜKÜM VE KOŞULLARDAKİ HİÇBİR ŞEY AŞAĞIDAKİLERİ HARİÇ TUTMAYACAK VEYA SINIRLAMAYACAKTIR:

 1. ŞİRKETİN ÖLÜM, FİZİKSEL YARALANMA VEYA DOLANDIRICILIK NEDENİYLE YA DA ÜRÜN SORUMLULUĞU KANUNLARI UYARINCA OLAN SORUMLULUĞU; VE
 2. ŞİRKETİN GEÇERLİ KANUNLAR UYARINCA YASAL OLARAK HARİÇ TUTULAMAYACAK VEYA SINIRLANAMAYACAK ZARAR VEYA KAYIPLARLA İLGİLİ GARANTİ VEYA SORUMLULUĞU.

 

KULLANICININ BULUNDUĞU ÜLKEDEKİ KANUNLAR BELİRLİ GARANTİLERİN, HÜKÜM VEYA KOŞULLARIN HARİÇ TUTULMASINA YA DA İHMAL, SÖZLEŞME İHLALİ VEYA ZIMNİ HÜKÜMLERİN İHLALİNİN NEDEN OLDUĞU KAYIP VEYA ZARARLAR YA DA ARIZİ VEYA NETİCEDE OLUŞAN ZARARLARLA İLGİLİ SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMİYORSA, KULLANICI İÇİN YALNIZCA SÖZ KONUSU YETKİ ALANINDA YASAL OLAN SINIRLAMALAR GEÇERLİ OLACAK VE ŞİRKETİN SORUMLULUĞU İLE GARANTİSİ GEÇERLİ KANUNLARLA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE SINIRLANDIRILACAKTIR.

 1. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER

 

BU KOŞULLARDA YER ALAN HİÇBİR ŞEYİN YASAL OLARAK HARİÇ TUTULAMAYACAK VEYA SINIRLANDIRILAMAYACAK BİR KOŞUL, GARANTİ, HAK VEYA SORUMLULUĞU HARİÇ TUTMASI VEYA SINIRLANDIRMASI AMAÇLANMAMIŞTIR.  BAZI YETKİ ALANLARI, BELİRLİ GARANTİ VEYA KOŞULLARIN HARİÇ TUTULMASINA YA DA İHMAL, SÖZLEŞME İHLALİ VEYA ZIMNİ HÜKÜMLERİN İHLALİNİN NEDEN OLDUĞU KAYIP VEYA ZARARLAR YA DA ARIZİ VEYA NETİCEDE OLUŞAN ZARARLARLA İLGİLİ SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA VEYA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR. DOLAYISIYLA, BÖLÜM 12 VE 13’TE YALNIZCA BULUNDUĞUNUZ YETKİ ALANINDA YASAL OLAN SINIRLAMALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLACAK VE BİZİM SORUMLULUĞUMUZ KANUNLARLA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE SINIRLANDIRILACAKTIR. 

 1. Üçüncü Taraf Lehtar Yasağı

 

Koşullarda açıkça öngörülen durumlar dışında, Koşulların üçüncü taraf lehtarlarının olmayacağını kabul ediyorsunuz.

 1. Mücbir Sebepler

 

Şirket özellikle (a) kamu veya özel telekomünikasyon ağlarının kullanılamaması; (b) bir devletin eylemleri, kararları, mevzuatı, düzenlemeleri veya kısıtlamaları ya da (c) grevler, lokavtlar ya da diğer endüstriyel eylemler, halk ayaklanmaları, kargaşalar, istilalar, (ilan edilsin ya da edilmesin) savaşlar veya doğal afetler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Şirketin makul kontrolü dışındaki olaylar nedeniyle bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirememesinden veya yerine getirmede gecikmesinden dolayı sorumlu veya yükümlü değildir.

 1. Bildirim

Şirketin size Koşullardaki değişikliklerle ilgili olanlar da dahil olmak üzere, e-posta, normal posta ya da Hizmetler üzerindeki yoluyla yapılan duyurular ile veya herhangi bir uygun yolla bildirimde bulunabileceğini kabul ediyorsunuz.


 1. Diğer Hükümler

 

Anlaşmanın Tamamı. Koşullar (program politikaları ve yasal bildirimler gibi zaman zaman tarafınıza sunulabilecek politikalar, ilkeler veya değişiklikler dahil olmak üzere), sizinle Şirket arasındaki anlaşmanın tamamını teşkil eder ve Hizmetlerin kullanımına ilişkin olarak Şirket ile aranızda yapılan daha önceki anlaşmaların yerine geçer ve Hizmetleri kullanımınız bu Koşullara tabidir.

Diğer bazı Hizmetleri, bağlı kuruluşlarca sunulan hizmetleri, üçüncü taraf içeriğini veya üçüncü taraf yazılımlarını kullandığınızda veya satın aldığınızda geçerli olabilecek ek hüküm ve koşullara da tabi olabilirsiniz.

Hukuk ve Mahkeme Seçimi. Koşullar ve sizinle Şirket arasındaki ilişki, Türkiye hukukuna tabidir. Siz ve Şirket Türkiye, İstanbul’da bulunan mahkemelerin özel ve münhasır yargı yetkisini kabul etmektesiniz. Bu Koşullara uygulanacak hukukun bu maddenin uygulanmasına izin vermemesi durumunda, bu maddenin doğurduğu sonuçlara en yakın sonuçları doğuracak kanun hükümleri uygulanacaktır.

Feragat ve Koşulların Bölünebilirliği. Şirketin Koşullardaki herhangi bir hak veya hükmü kullanmaması veya icra etmemesi, söz konusu hak veya hükümden bir feragat teşkil etmeyecektir. Taraflar, Koşulların herhangi bir hükmünün yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz bulunması halinde, mahkemenin tarafların hükümde yansıtılan amaçlarını yerine getirmek için çaba göstermesi gerektiğini ve Koşulların diğer hükümlerinin tam olarak geçerli ve yürürlükte kalacağını kabul etmektedir.

Zamanaşımı Hükümleri. Aksi yöndeki hüküm veya yasalara bakılmaksızın, Hizmetlerden veya bu Koşullardan kaynaklanan ya da bunların kullanımıyla ilgili olan bir iddia veya dava hakkıyla ilgili başvurunun söz konusu iddia veya dava hakkının ortaya çıkmasından sonraki bir (1) yıl içinde yapılması gerektiğini, aksi takdirde, başvuru yolunun sonsuza kadar kapanacağını kabul ediyorsunuz. Bu hüküm emredici kanun hükümlerinin uygulanmasına engel teşkil etmemektedir.

 

Düzenleme Tarihi: 17 Mart 2017