LOG IN
Giriş Yap
E-mail
Şifre
Giriş yapŞifremi Unuttum
Üye değil misiniz?Üye Ol
SEPETİM
Sepetiniz şu an boş.
Satın Al
Toplam:
ara
Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?
image-0
 • Satın alım sonrasında da herhangi bir sorunla karşılaşmamak için, markanın satış sonrası hizmetlerindeki uzmanlığı ve güvenilirliliğine dikkat etmelisiniz. Klimanızı alacağınız firmanın, tüketicisini hem satış öncesi hem de satış sonrası bilgilendirebilen, klimanızın arızalanması durumunda acil müdahale edebilecek yaygın servis ağına sahip bir firma olması, satın alım sonrasında da rahat etmenizi sağlayacaktır.

 • Klimanızın kapasitesi mekanınızın ihtiyacından daha küçükse, verimli soğutma sağlayamayacağından kompresörü sürekli devrede tutmak zorunda kalacak ve enerji sarfiyatınızı artıracaktır.  Uygun konfor şartlarını sağlayabilmek  için, klimanızı seçmeden önce uzman yetkili servis teknisyenleri aracılığı ile keşif yapmanız çok önemlidir.

 • Klimanızın kapasitesi mekanın ihtiyacından daha büyükse, ortamı çok çabuk soğutacak ve kompresörü sık sık kapatıp açacaktır. Bu durum klimanızın enerji sarfiyatını artıracak ve bulunduğu mekanı aşırı soğutarak  konfor yerine rahatsızlık yaratmasını sağlayacaktır. Ayrıca daha yüksek kapasiteli klimalar daha yüksek ses seviyesine sahip olduğu için, klima kapasitesine göre daha küçük kalan mekandaki gürültü rahatsız edici olabilir. Uygun konfor şartlarını sağlayabilmek  için, klimanızı seçmeden önce uzman yetkili servis teknisyenleri aracılığı ile keşif yapmanız çok önemlidir.

 • Enerji tüketimini azaltmak için, enerji verim oranı yüksek olan ve A enerji sınıfı klimaları tercih etmelisiniz. Klimanızın iç ortamdan dış ortama veya dış ortamdan iç ortama aktarabildiği enerji miktarının harcadığı elektrik enerjisi oranına EER (Enerji verim oranı) yada COP (Performans katsayısı) denir. Bu oranın yüksekliği klimanızın verimliğini gösterir.

 • Isınma amacına en iyi hizmeti sunan klimayı arıyorsanız, Inverter teknolojisine sahip klimalarla, -15°C’de bile verimli ısıtma sağlayabilirsiniz. Inverter teknolojisine sahip klimalar hem soğutmada, hem de ısıtmada çok daha verimlidir. Ayrıca enerji sarfiyatı da standart klimalara göre %44'e varan oranda daha azdır. Inverter klimalar ile teknolojinin geldiği en son noktaya ve en ideal çözümlere sahip olabilirsiniz.

 • Rahat ve nem seviyesi dengeli bir ortam oluşması için, klimanın sağlıklı nem alma özelliği olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Özel nem alma konumu, ortam havasını çok soğutmadan, sağlıklı nemi korumanızı mümkün kılar. Böylece havanın sıcak olmadığı, fakat nemin rahatsız edici seviyede olduğu durumlarda, üfleme hissine kapılmadan bulunduğunuz ortamın nemini alabilirsiniz.

 • Klimanızın sahip olduğu filtre donanımlarının neler olduğunu iyi araştırmalısınız. Bazı filtreler sadece, havada bulunan toz ve polen gibi çeşitli partikülleri tutma işlevi görür. Fakat daha gelişmiş filtreler bu partikülleri tutmakla kalmaz, aynı zamanda alerjik özelliğe sahip havada uçuşan bu partiküllerin protein yapılarını bozarak deaktif olmalarını sağlar ve daha sağlıklı bir ortam yaratmanızı sağlarlar.

 • Sağlıklı bir ortam konusunda hassassanız, Neo Plasma özelliğine sahip ürünleri tercih etmenizi öneririz. Çünkü Neo Plasma teknolojisi, klimaya ısıtma-soğutma amacı dışında , hava temizleme aygıtı özelliği de katarak, iki yönlü çözüm sunar. Ayrıca normal klima filtrelerinden çok farklı olup; normal filtreler gibi değiştirilmesi gerekmez. Ortam havasını temizlerken elektrik tüketimi konusunda da oldukça tasarrufludur.

 • Klimanızın ses seviyesinin konforlu bir ortama hizmet edecek şekilde düşük olmasını istiyorsanız,  günümüzde ses seviyesi en düşük olan Inverter teknolojisine sahip klimaları tercih edebilirsiniz.

 • Sağlıklı ve dengeli ısınan bir ortam için, sıcaklık değişimlerini otomatik olarak algılayan ve bu değişime göre ısıtma-soğutma konumları arasında geçiş yapabilen klimaları tercih edebilirsiniz. Bu tip klimalar, ortamın sıcaklığını ayarlanan değerde tutarken, aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlar.

 • Klimanızın iklimlendirdiği havayı mekanınıza doğal bir rüzgar esintisi gibi dağıtmasını tercih ediyorsanız, Doğal Rüzgar Etkili Otomatik Hava Yönlendirme sistemine sahip olan bir ürün tercih edebilirsiniz.

 • Siz yokken bile ortamınızın dilediğiniz sıcaklıkta kalmasını istiyorsanız, 24 saat çoklu programlama özelliği olan klimaları tercih etmenizi öneririz. Böylece klimanızı 24 saat içerisinde çeşitli saatlerde açılıp kapanması için programlayabilirsiniz.

 • Çevreye zarar vermemenizi sağlayacak bir klima istiyorsanız, çevre dostu R 410 A gazı kullanılan klimaları tercih edebilirsiniz.