İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Kahve Öğütücü

KO 8410
Kahve Öğütücü

0
  • Motor Gücü : 180 W
  • Kapasite : 55 g
  • Bıçak : Paslanmaz Çelik
  • Dokunmatik Bas - Çek Teknolojisi : Var
999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Kahve Öğütücü

Kahve tüm zamanların vazgeçilmez içeceklerinden biri. Kahve ve kahve demleme kültürünün giderek yaygınlaşması; farklı kahve çeşitlerinin, kahve aksesuarlarının ve kahveyle ilgili elektronik ürünlerin de evlere kadar girmesini sağlıyor. Gelişmiş teknolojik cihazlar olan filtre kahve ve espresso makinesi, Türk kahvesi makinesi, elektrikli kahve öğütücü gibi küçük ev aletleri kahve severlerin ilgisini çekiyor.

Kahve Öğütücü Çeşitleri ve Özellikleri

Kahve öğütücü değirmen adıyla da bilinen kahve öğütücü; çekirdek halindeki kahveyi istenen boyutta öğüterek içilecek duruma getirmeyi sağlayan bir alettir. Elle çalışan (manuel) kahve değirmeni modellerinin yanı sıra günümüzde elektrikle ve şarjla çalışarak öğütmeyi hızlı ve kolay hale getiren kahve öğütücüler de bulabilmek mümkündür.

Kahve öğütücüler; kahve çeşidine ve damak zevkine göre farklı boyutlarda öğütme işlemi gerçekleştirir. Farklı inceliklerde içilmeye uygun olan filtre kahve, espresso ya da Türk kahvesi gibi kahveler öğütücülerdeki ayarlama düğmeleri sayesinde elde edilebilir. Elektrikli kahve öğütücülerin kahve çekirdeği koyulan haznesinde bulunan paslanmaz çelik bıçaklar, kahvenin yüksek performanslı ve pratik bir şekilde öğütülmesine yardımcı olur. Alışkanlıklara ve tercihlere göre filtre kahve öğütücü ve espresso kahve öğütücü olarak kullanılabilen çekirdek kahve öğütücü modelleri, az yer kaplayan şık tasarımlarıyla estetik bir görünüm de sağlar.

Kahve Öğütücü Kullanımı

İhtiyaçlarına ve alışkanlıklarına göre en iyi kahve öğütücü modelini satın almak isteyen kullanıcılar için piyasada farklı marka ve özelliklerde birçok alternatif mevcuttur. Kahve öğütücü tavsiye eden kullanıcıların önerilerine göz atmadan önce kahve öğütücü kullanımı ve verimli kullanım için dikkat edilmesi gerekenler hakkında araştırma yapmak yararlı olacaktır.

Elektrikli kahve öğütücülerin kullanımı oldukça pratiktir. Kahve haznesine yeterli miktarda kahve çekirdeği koyulduktan sonra tercih edilen kahve türü için incelik-kalınlık ayarlaması yapılır ve makinenin kapağı kapatılarak çalıştırılır. Öğütme işlemi bittikten sonra kullanıma hazır olan kahve hazneden alınır.

Öğütme işlemi yaparken, eklenen çekirdek miktarının haznede belirtilen ölçülere göre olması daha verimli bir kullanım sağlayarak oluşabilecek sorunları önler. Şeffaf hazneye sahip olan modeller, kahve miktarının ve boyutunun rahatça görülebilmesi açısından oldukça pratiktir. Kahve öğütücü modelinin, kahve tüketim sıklığına ve kullanıcı sayısına göre seçilmesi de makinenin performansını arttıran ve ömrünü uzatan bir durumdur. Ayrıca kullanıcı açısından da ekonomik bir kullanım sağlamaya yardımcı olur. Bazı kahve öğütücü çeşitlerinde bulunan termos özelliği, kahvesini yanında taşımak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Kahve öğütücü kullanırken, kullanım kılavuzunda belirtilmediği sürece kahve dışında farklı ürünleri öğütme işlemi yapılmamalıdır. Kahve miktarı, boyutu gibi ayarların yanı sıra bakım ve temizlik konularında da kullanım kılavuzuna uyulmalıdır. Ayrıca makine haznesi içinde bulunan paslanmaz çelik bıçaklar çok hızlı hareket ettiğinden, kullanım esnasında makinenin kapağı açılmamalı ve bıçakların sürtünmesinden kaynaklı ısıya dikkat edilmelidir.

Kahve Öğütücü Fiyatları

Piyasada farklı markaların farklı teknolojik özelliklere sahip birçok kahve öğütücü modelini bulabilmek mümkündür. Kahve öğütücü fiyatları ise marka ve teknolojik özelliklere ek olarak model, tasarım, boyut, güç, iç hacim gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Kullanıcıların nasıl bir öğütücü tercih ettikleri, hangi amaçla kullanacakları, alışkanlıkları ve bütçeleri fiyat aralığını belirleme açısından oldukça önemlidir.

Beko kahve öğütücü modellerini fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak inceleyebileceğiniz Beko web sitesinden ayrıca “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasına da girerek tüm küçük ev aletlerinde uygulanan kampanyaları da öğrenebilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattını 7/24 arayarak, Beko ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz.