Temizlik ve Bakım Ürünleri

Beyaz eşyalardan ankastrelere, küçük ev aletlerinden ev elektroniğine kadar hayatı kolaylaştıran birçok farklı ürün ve ürün grubu bulunur. Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, fırın, bilgisayar, kombi, klima, ütü, elektrikli süpürge ve saç kurutma makinesi gibi farklı amaçlara hizmet eden birçok ürünü verimli, uzun ömürlü ve yüksek performans sunacak şekilde kullanabilmek için düzenli temizlik ve bakımlarının yapılması çok önemlidir. Hayatımızda önemli bir yeri olan bu eşyaların temizliği için bazı temizlik ve bakım ürünleri geliştirilmiştir. Kireç çözücülerden temizleyicilere, koku giderici ürünlerden mikrofiber bezlere kadar uzanan bir çeşitliliğe sahip olan temizlik ve bakım ürünlerini Beko web sitesinde bulabilirsiniz.

Leke Çıkarıcı ve Yüzey Temizleyiciler

Yüzey temizleyici ve leke çıkarıcılar; farklı yüzeyler için özel olarak geliştirilen ve yüzeylerdeki toz, kir, leke gibi maddeleri çıkararak temizlemeyi sağlayan ürünlerdir. Cam, ahşap, seramik, metal gibi farklı yapıdaki yüzeyler için farklı içeriklere ve kullanım şekillerine sahip olan temizleyici ve leke çıkarıcılar mevcuttur. Temizleyecekleri yüzeye uygun olan ve zarar vermeyen kimyasal maddeler içeren ürünlerin yanı sıra doğal içerikli temizleyici ürünler de bulunur. Ocak temizleyici ve buzdolabı temizleyici gibi beyaz eşya ve ankastrelere uygun temizleyicilerin yanı sıra televizyon ve bilgisayar gibi elektronik ürünler için özel olarak geliştirilen ekran temizleyici ürünleri de bulabilmek mümkündür. Su sebili temizliği için geliştirilen su sebili temizlik maddeleri de özellikle sebilini evde temizlemeyi tercih eden kullanıcılar için idealdir. Su sebili temizleme sıvısı, dezenfektan ve ozon makinesi gibi temizleyici ürünler bu kategoriye aittir.

Elektrikli aletlerin temizliğini yaparken temizleyici ve leke çıkarıcı ürünler kadar önemli olan bir diğer eleman ise temizleyici bezlerdir. Mikrofiber bez, temizleme ve leke çıkarma işlemleri için en çok kullanılan ürünlerden biridir. Toz alma, silme, leke çıkarma gibi işlevleri olan mikrofiber bezler normal temizlik bezlerine göre çok daha ince bir iplikle üretilmiştir. Üretildiği ipliğin yapısından dolayı bazı yüzeylerin temizliğinde deterjan kullanımı gerektirmez. Islak, nemli veya kuru şekilde kullanıma uygun olan mikrofiber bezler hızlı ve kolay temizliğe yardımcı olur.

Kireç Önleyici ve Koku Giderici Ürünler

Temizlikte leke çıkarma ve yüzey temizleme dışında önemli olan farklı işlemler de vardır. Kireç çözme ve kireç önleme ile koku giderme bu işlemler arasında yer alır. Özellikle su ile çalışan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ütü, elektrikli süpürge gibi eşyalarda yer alan rezistans ve filtrelerde zaman içinde kireç tabakası oluşabilir. Kireç çözücü ve kireç önleyici ürünler bu kireç tabakasını çözmek ve oluşmasını önlemek için özel olarak üretilmiştir. Çamaşır makinesi kireç önleyici ve ütü kireç çözücü ürünleri kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen temizlik ve bakım ürünleri arasındadır. Bulaşık ve çamaşır makinelerinde oluşan kireci önlemek için kullanılan manyetik kireç önleyici ürünler de bulunur. Manyetik kireç önleyiciler, makinelerin kullandığı kireçli şebeke suyundaki kireci manyetik dalgalarla parçalayarak kireç oluşumunu önleme işlevini yerine getirirler.

Buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi bazı elektronik eşyalar düzenli olarak temizlense de uzun süreli kullanıma bağlı olarak iç kısımlarında hoş olmayan bir koku oluşabilir. Koku giderici ürünler bu cihazlardaki kötü kokuları önlemek için geliştirilmiştir. Çamaşır makinesi koku giderici ve buzdolabı koku giderici gibi jel, kapsül ya da sprey formunda olabilen ürünler bileşimlerinde bulunan koku giderici maddeler yardımıyla kötü kokuları oluşturan mikroorganizmaları ayrıştırır ve nötralize ederler.

Temizlik ve Bakım Ürünleri Fiyatları

Yüzey temizleyici, leke çıkarıcı, kireç çözücü, kireç önleyici, koku giderici, temizlik bezi gibi temizlik ve bakım ürünlerinin fiyatları markalarına, kullanım şekillerine, özelliklerine ve ölçülerine göre değişiklik gösterebilir. Birçok farklı markanın temizlik ve bakım ürününü uygun fiyatlarla bulabilmek mümkündür. Kullanıcılar temizlik ürünlerini hangi amaçla ve ne sıklıkta kullanacaklarına karar verdikten sonra bütçelerine uygun seçenekleri değerlendirmelidir.

Beko web sitesindeki “Hijyen & Aksesuar” ana kategorisinde yer alan Beko temizlik ve bakım ürünleri; leke çıkarıcılardan yüzey temizleyicilere, koku gidericilerden beyazlatıcı tabletlere, kireç önleyicilerden mikrofiber bezlere kadar uzanan bir çeşitlilik sunar.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.