İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?

Masaüstü Bilgisayar

5 sonuç bulundu
Lenovo L27i-28 (A18270FL0)27”FHDMon-HDMI
Masaüstü Bilgisayar
0
2.099 TL
Lenovo G24-10(C19236FY0)23.6"MonitorHDMI
Masaüstü Bilgisayar
0
1.999 TL
Lenovo DT IC 3 07ADA05 A3050U 256GB 4G
Masaüstü Bilgisayar
0
  • Ekran Kartı Özellikleri : Integrated AMD Radeon Graphics
  • SSD Kapasitesi : 256 GB
3.299 TL
Lenovo DT IC AIO 3 22ADA05 A3050U N 4G
Masaüstü Bilgisayar
0
  • Ekran Kartı Özellikleri : Integrated AMD Radeon Graphics
  • SSD Kapasitesi : 128 GB
3.999 TL
Lenovo DT IC 5 14ARE05 A54600G 512G 8G
Masaüstü Bilgisayar
0
  • İşlemci Tipi : AMD Ryzen 5
  • SSD Kapasitesi : 512 GB
6.799 TL
Karşılaştır
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Masaüstü bilgisayar

Masaüstü bilgisayar
; bilgisayar teknolojisinin evlerimizde kullanmaya başladığımız ilk türlerinden biri. Bu tür bilgisayarlarda monitör, klavye, kasa, fare (mouse) gibi masaüstü bilgisayar parçaları ve ihtiyaca göre hoparlör, yazıcı, kulaklık, mikrofon gibi çevre birimler de kullanılır. Gelişen teknolojiye rağmen güncelliğini yitirmeyen; performans gücü ve ekonomik fiyatları nedeniyle tercih sebebi olan masaüstü bilgisayarların kullanım amaçlarına ve teknik özelliklerine göre değişen çeşitleri bulunur.

Masaüstü Bilgisayar Modelleri ve Özellikleri

Masaüstü bilgisayarlar üretici firmanın sunduğu şekliyle tercih edilebileceği gibi kişisel ihtiyaca göre farklı parçalar toplanarak da oluşturulabilir. Masaüstü bilgisayar modelleri kullanım amaçlarına, yazılım, donanım ve tasarım özelliklerine göre farklılık gösterir. Masaüstü bilgisayarlar temelde; desktop adıyla da bilinen standart masaüstü bilgisayar, all in one (hepsi bir arada) adı verilen ve tüm bilgisayar elemanlarının monitörde yer aldığı kasasız masaüstü bilgisayar, mini masaüstü bilgisayar ve masaüstü oyun bilgisayarı olarak ayrılırlar. Masaüstü bilgisayar özellikleri de modele göre değişiklik gösterebilir.

Standart modellerden farklı olarak kasa ve masaüstü bilgisayar monitörünün bir arada tasarlandığı gelişmiş bir model olan all in one masaüstü bilgisayarlar; kolay taşınabilir, az yer kaplayan ve şık tasarımları kadar yüksek performanslarıyla da dikkat çeken modellerdir. All in one bilgisayarların masaüstü bilgisayar ekranı dokunmatik olan bir üst modelleri de bulunur. Dokunmatik ekran özellikle tasarım ve çizim amaçlı profesyonel kullanımlar için oldukça idealdir.

Geleneksel adı verilen standart masaüstü bilgisayarlar markaların ürettiği haliyle set olarak alınabildiği gibi farklı parçaların toplanmasıyla da oluşturulabilen bilgisayarlardır. Tüm modellerde olduğu gibi standart masaüstü modellerde de işlemci gücü çok önemlidir. Toplama tercih edilecekse kullanım amacı göz önünde bulundurulmalı ve yüksek performans için amaca yönelik parçalar bir araya getirilmelidir.

Oyun ve oyuncu bilgisayarı masaüstü bilgisayarların son yıllarda en çok tercih edilen modellerinden biridir. Dijital ortamda bireysel ya da takımlar halinde oynanabilen ve e-spor adı verilen türün ortaya çıkmasıyla birlikte bu amaca yönelik üretilmiş olan masaüstü oyun bilgisayarları da oldukça popüler hale geldi. Bu bilgisayarlar yüksek ses ve görüntü kalitesi, gelişmiş monitör özellikleri, yüksek işlemci kapasitesi ve verimli soğutma sistemleriyle oyun deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedefler.

Masaüstü bilgisayarlarda işlemci gücü ve internet bağlantısı da kullanıcıların en çok araştırdıkları konulardandır. Intel markası tarafından geliştirilen i5, i7 ve i9 işlemciler masaüstü bilgisayarlarda sıklıkla tercih edilen işlemci türleridir. Masaüstü bilgisayar için wifi bağlantısı konusu ise merak edilen bir başka konudur. Wifi yani kablosuz masaüstü bağlantısı için modemin yanı sıra kablosuz yönlendirici ve kablosuz ağ bağdaştırıcısı bileşenlerine ihtiyaç vardır. Kablosuz internet kurulumu yaparken, tüm bileşenleri sinyalin yüksek alındığı bir noktaya yerleştirmek yararlı olacaktır.

Masaüstü Bilgisayar Fiyatları ve Kampanyaları

Masaüstü bilgisayar fiyatları; bilgisayarın markası, modeli, kullanım amacı, işlemcisi, teknik özellikleri, tasarımı gibi pek çok farklı değişkene göre belirlenir. Apple masaüstü bilgisayar, Samsung masaüstü bilgisayar, Lenovo masaüstü bilgisayar ve Asus masaüstü bilgisayar gibi farklı markaların farklı modellerini çeşitli fiyat aralıklarında bulabilmek mümkündür. Masaüstü oyun bilgisayarı fiyatları da gelişmiş grafik özellikleri, soğutma kapasiteleri ve yüksek performansları nedeniyle standart bilgisayarlara göre daha yüksek olabilmektedir. Belirli dönemlerde uygulanan masaüstü bilgisayar kampanyaları da kullanıcıların oldukça ekonomik tercihler yapmasına yardımcı olur.

Beko web sitesini ziyaret ederek ihtiyaçlarınıza en uygun masaüstü bilgisayar modellerini inceleyebilir ve fiyat karşılaştırması yaparak satın alabilirsiniz. Ayrıca “Elektronik kampanyaları” sayfasından tüm elektronik ürünlerde uygulanan avantajlı fiyatlara göz atabilirsiniz.

Beko web sitesine üye olarak; yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Beko ürünleriyle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.