İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
3 ürün listelendi.

Yoğurt & Kefir Makinesi

YM 8242 I Yoğurt Chef® Probiyotik
Yoğurt & Kefir Makinesi

3
  • Kapasite : 3 L
  • Dijital Kontrol Ekranı : Var
  • Zamanlama Özelliği : Var
9.999 TL
8.999 TL Oliz'e Özel

YM 2200 I Yoğurt Chef® Probiyotik
Yoğurt & Kefir Makinesi

0
  • Dijital Kontrol Ekranı : Var
  • Zamanlama Özelliği : Var
6.899 TL
5.999 TL Oliz'e Özel

Proyo Aksesuar Kutusu
Yoğurt & Kefir Makinesi

0
1.999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Yoğurt Makinesi

Sütün mayalanmasıyla elde edilen yoğurt, sağlık için yararlı olmasının yanında lezzetiyle de vazgeçilmez besinler arasındadır. Gelişen teknoloji ile birlikte vazgeçilmez küçük ev aletlerinden biri haline gelen yoğurt makinesi, yıllar boyunca ocak üzerinde klasik yöntemlerle mayalanan yoğurdu daha hızlı ve kolay şekilde mayalamayı sağlayan bir cihazdır. Marketlerde satılan yoğurtları tüketmek istemeyenler, evde kendi yoğurdunu hızlı ve pratik bir şekilde mayalamayı tercih edenler, bebeği olan anneler, çalışan ve vakti kısıtlı olanlar gibi birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan yoğurt yapma makinesi birbirinden farklı marka ve özelliklerde üretilir.

Yoğurt Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Çeşitli markalar tarafından üretilen ve gelişmiş özelliklere sahip olan birçok yoğurt makinesi modeli bulunur. Yoğurt makinesi kullanımı oldukça kolaydır. Yoğurt yapma makinelerinin temel çalışma prensibi; içlerinde bulunan hazneye ılık süt ve maya karışımı eklendikten sonra ısı yoluyla kontrollü bir şekilde mayalama işlemi gerçekleştirmeye dayanır. Makinenin üzerinde bulunan ve modele göre değişen ayar düğmeleriyle, istenen kıvamda yoğurtlar hazırlanabilir. Maya ve süt miktarı tercihe göre ayarlanarak yemek için ideal kıvam bulunabilir. Bazı modellerde hem sade hem de meyveli yoğurt yapma işlevi bulunur. Ayrıca yoğurt ile birlikte süzme yoğurt, peynir, tereyağı yapma fonksiyonlarına sahip olan modeller bulabilmek de mümkündür.

Yoğurt makinesinin kapaklı bir ana gövdesi ve gövdenin içine yerleştirilmiş yoğurt yapma kapları bulunur. Makinenin güvenli ve verimli bir kullanım sağlaması için güç kapasitesinin yanı sıra üretildiği malzeme de oldukça önemlidir. Yoğurt makineleri çelik, cam ve kaliteli plastik gibi malzemelerden üretilir. Kullanıcılar yoğurt yapılacak kapların özellikle cam ya da çelik olmasını tercih ederler. Eğer plastik malzemeli makineler tercih edilecekse insan sağlığına zararlı olmayan kaliteli ve güvenilir plastik malzemeli ürünlerin tercih edilmesi yararlı olacaktır.

Yoğurt Makinesi Fiyatları

Evde kendi yoğurdunu hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde hazırlamak isteyen kullanıcılar elektrikli yoğurt yapma makinesi tercih eder. Yoğurt makinesi satın alacak olan kullanıcılar, yoğurt yapma makinesi kullananlar tarafından çeşitli platformlarda yapılan yorumları ve verilen tavsiyeleri dikkate alırlar. Araştırma yaparken en çok dikkat edilen konulardan biri de fiyattır. Yoğurt makinesi fiyatları; marka, model, boyut, tasarım, motor gücü, malzeme, yoğurt yapma kapasitesi ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. Kullanıcılar ihtiyaçlarını ve bütçelerini net olarak belirledikten sonra fiyat karşılaştırması yaparak kendilerine en uygun modeli bulabilirler.

Beko web sitesinden, farklı özelliklere sahip Beko yoğurt yapma makinesi modellerini inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilir ve ihtiyacınıza en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Yoğurt makineleri de dahil olmak üzere küçük ev aletlerindeki tüm kampanyalar hakkında bilgi sahibi olmak için “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasına göz atabilirsiniz.

Beko web sitesine üye olarak; yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.