• Sırala
 • Sıralama Seçenekleri
0 SONUÇ BULUNDU
Filtrele
Sırala
  No results for campaigns
  No results for other content
  Temizle
  Karşılaştır 0 Ürün
  Karşılaştırmak için 2 ürün seçiniz

  Klima

  Klima; bulunduğu ortamda ısıtma, soğutma, nem oranı dengeleme gibi iklimlendirme işlemlerinin tümünü yapan cihazlara verilen isimdir. Genellikle yaz aylarında soğutma amaçlı tercih edilse de klima ile ısınma da mümkündür. Ev, iş yeri, okul gibi birçok kapalı alanda ve her mevsimde kullanılmak için ideal olan klima nasıl çalışır? Klimanın soğutma prensibi; içindeki gazın yoğunlaşma ve buharlaşma özelliği aracılığıyla bulunduğu ortamdaki ısıyı dışarı atmaya dayanır. Isıtma işleminde ise dışarıdaki ısı elektrik enerjisiyle içeri taşınarak sıcaklık sağlanır.

  Klimaların kullanım şekillerine göre birçok çeşidi bulunur. Klima seçimi yapmak isteyen kullanıcıların hangi klima modelini seçeceklerine; kullanım alışkanlıklarını ve klimayı konumlandıracakları alanı da göz önünde bulundurarak karar vermeleri yararlı olacaktır.

  Klima Modelleri ve Özellikleri

  Klima çeşitleri; kullanıldıkları mekâna, çalışma şekillerine, tasarımlarına, programlarına, enerji sınıflarına göre farklılık gösterir. Soğutma, ısıtma, nem dengeleme gibi klima özellikleri dışında pek çok farklı programa sahip klimaları da bulabilmek mümkündür.

  Ofis gibi geniş alanlarda kullanıma uygun olan salon tipi klima ya da diğer adıyla yer tipi klima; mekânları soğutma, serinletme ve ısıtma işlevlerini bir arada yapabilen split klima; birden fazla klima bağlantısını tek bir dış ünite aracılığıyla çalıştıran multi klima ya da multi split klima gibi modelleri bulabilmek mümkündür. Split klima; duvar tipi, yer tipi, ev tipi klima gibi klimalara verilen genel isimdir.

  Bu modellerin yanı sıra inverter klima adı verilen akıllı klima teknolojisiyle üretilmiş modeller de bulunur. Inverter klimalar; düşük enerji ile çalışan ve bulunduğu ortamdaki sıcaklığı sürekli kontrol ederek dengeleyen bir sisteme sahiptir. Sürekli durma-çalışma döngüsünde olmadıkları için tasarruflu bir kullanıma yardımcı olurlar.

  Portatif klima olarak da bilinen mini klima modelleri ise bir dış üniteye sahip olmayan ve taşınabilir özellikteki klimalardır. Mini modeller, istenilen yere kolayca taşınabilmeleri ve boyutlarına göre yüksek performans sergilemeleri nedeniyle araç, ofis, ev, yazlık gibi mekânlarda sıklıkla tercih edilirler.

  Klima Elektrik Tüketimi

  Klimaların sahip oldukları enerji sınıfı ve tükettikleri enerji satın alma konusunda önemli bir kıstastır. Mümkün olan en ekonomik ve çevre dostu tercihleri yapabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Klima alırken metrekare hesabı yapmak bunlardan biridir. Klimayı konumlandıracağınız yerin boyutları, sıcaklığı, nem oranı, klimayı ne sıklıkta kullanacağınız gibi kriterler elektrik tüketimini etkiler. A+++ klima gibi tasarruflu klima modelleri de elektrik tüketimini en az seviyede gerçekleştiren modeller olarak öne çıkar. Bu modelleri tercih etmenin bütçeye ve doğaya olumlu katkıları olur.

  Klima Temizliği ve Bakımı

  Klima temizleme ve bakım işlemleri; klimayı uzun yıllar verimli şekilde kullanabilmek için çok önemlidir. Klimanın uzun süre çalışmasından kaynaklanan kir, toz gibi maddeler klima filtresi ve diğer parçaların üzerine yapışarak makine performansının düşmesine ve ortamda sağlıksız bir hava akımı oluşmasına neden olur. Bu durumu önlemek için klimayı yetkili servislerden ya da büyük marketlerden temin edilebilen klima temizleme spreyi gibi temizlik malzemeleriyle temizlemek ve filtresini belirli aralıklarla değiştirmek yararlı olacaktır. Temizlik ve bakım işlemlerini yapmadan önce makinenin kullanım kılavuzunu incelemeniz çok önemlidir. Temizleme işlemini kendiniz yapmak istemiyorsanız yetkili servislerden destek alabilirsiniz.

  Klima Fiyat ve Kampanyaları

  Klima fiyatları; marka, model, kullanım şekli, program sayısı, tasarım, elektrik tüketimi gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Klima üreten markaların belirli dönemlerde uyguladıkları klima kampanyaları da ekonomik fiyatlarla klima satın almak isteyen kullanıcılar için avantaj sunar.

  Klima üretiminde önde gelen markalardan biri olan Beko’nun web sitesinde yer alan Beko klima kategorisinden birbirinden farklı özellikteki Beko klima modellerini inceleyebilir ve size en uygun modeli satın alabilirsiniz. Ayrıca Beko web sitesindeki “Isıtma soğutma kampanyaları” bölümünden Beko klima kampanya fiyatları da dâhil olmak üzere tüm ısıtma ve soğutma ürünlerindeki avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

  Beko web sitesine üye olarak, yeni ürünler ve fırsatlardan anında haberdar olabilirsiniz. Beko ürünleri ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.

  Arcelik