İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Elektrikli Süpürge

TRB 5986 B
Toz Torbalı Süpürge

3
  • Toz Torbası Kapasitesi : 5.5 L
  • Doluluk göstergesi : Mekanik
  • Motor Gücü : 800 W
  • Etkinlik Alanı Yarıçapı (m) : 9
5.999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Elektrikli Süpürge

 

Yaşam alanlarını temiz tutmak amacıyla geliştirilen en önemli elektrikli ev aletlerinden biri olan elektrikli süpürge; temizliğin kolay, hızlı ve güvenli şekilde yapılmasını sağlar. Temizlik teknolojisindeki gelişmelerle birlikte her geçen gün farklı markalar tarafından üretilen gelişmiş özelliklere sahip elektrikli süpürge modelleri kullanıcılarla buluşur. Elektrikli süpürgeler; kullanım şekillerine, tasarım ve teknolojik özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılır.

Elektrikli Süpürge Modelleri ve Özellikleri

Elektrikli süpürgeler üretildikleri ilk zamanlardan bu yana birçok gelişim ve değişime uğrayarak, farklı özelliklere sahip modellere ayrılmıştır. Toz torbalı elektrikli süpürgelerle başlayan bu süreç; toz torbasız, sulu, şarjlı, ıslak kuru, dikey, robot süpürge gibi son teknoloji ürünü süpürge modelleriyle devam ediyor ve gelişimini sürdürüyor.

Toz torbalı elektrikli süpürge; toz ve kirleri içindeki hazneye yerleştirilen toz torbasında toplayan klasikleşmiş bir elektrikli süpürge modelidir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen modellerden biri olan toz torbalı elektrikli süpürgede toz torbası kağıt, bez, elyaf, sentetik gibi maddelerden üretilir. Süpürgenin markası ve modeline göre değişen toz torbalarının tek kullanımlık ya da birden fazla kullanıma uygun olan çeşitlerini bulabilmek mümkündür. Bu modellerde tek kullanımlık toz torbası kullanılıyorsa torba dolduğunda yenisiyle değiştirilmeli; birden fazla kullanıma uygun toz torbası tercih ediliyorsa torba belirli aralıklarla yıkanarak temizlenmelidir.

Toz torbasız elektrikli süpürge; makine tarafından çekilen toz ve kirleri toz torbası yerine içinde bulunan haznede toplayan süpürge türüdür. Toz torbası alma masrafını ortadan kaldıran torbasız modellerde hazne içinde biriken toz, kir ve kırıntılar düzenli aralıklarla boşaltılmalıdır. Motor gücü ve gelişmiş filtreleme özellikleriyle öne çıkan torbasız modeller özellikle astım, alerji gibi rahatsızlıkları olanlar ve evcil hayvan besleyenler için ideal bir seçenek olarak öne çıkar.

Bir başka elektrikli süpürge çeşidi olan sulu elektrikli süpürge; toz ve kirleri içinde su bulunan haznesinde toplayan bir modeldir. Sulu elektrikli süpürgeler hem sert zeminlerde hem de döşeme, koltuk, perde, halı gibi yüzeylerde derinlemesine temizlik sağlar. Kir ve tozları su haznesine çektiği için etrafa toz saçılması gibi sorunları ortadan kaldıran bu modellerde yıkanabilir filtre özelliği de bulunur. Sulu elektrikli süpürgelerin verimli şekilde kullanılabilmesi için düzenli aralıklarla su haznesinin boşaltılması ve temizlenmesi gerekir.

Dikey elektrikli süpürge; son zamanlarda en çok ilgi çeken süpürge modellerinden biridir. İnce, uzun ve hafif bir tasarıma sahip olan dikey süpürgelerin kablolu ve şarjlı elektrikli süpürge olarak farklı çeşitleri bulunur. Her yere kolayca taşınabilen ve uzun sap kısmı ile süpürürken eğilmenin önüne geçen kablosuz dikey elektrikli süpürgeler, standart süpürgeler kadar yüksek bir performansa sahiptir. Farklı fırça ve başlık seçenekleriyle ulaşılması zor alanları kolay ve hızlı şekilde temizleyen dikey süpürgeler şık tasarımlarıyla da öne çıkar.

Elektrikli süpürgelerin teknolojik gelişiminde önemli bir yeri olan robot elektrikli süpürge birçok kullanıcının favorisi olan modellerden biridir. İnsan gücüne ihtiyaç duymadan otomatik olarak çalışan robot süpürgeler akıllı telefonlarla kontrol edilebilme, kullanıldıkları alanın haritasını çıkarma, engelleri tespit edebilme, şarjı bitince şarj ünitesine giderek kendini şarj edebilme gibi gelişmiş özellikleri bulunur. Otomatik programlama özelliği de bulunan robot süpürgelerin bazı modelleri ıslak ve kuru temizlemenin yanı sıra cilalama, paspaslama, vakumlama gibi farklı işlevleri de yerine getirebilir.

Elektrikli süpürge modellerinin birçoğunda sessiz çalışabilme özelliği de bulunur. Emiş performansı yüksek olmakla birlikte belirli bir ses seviyesinin altında çalışabilen sessiz elektrikli süpürge modelleri; yüksek sesten rahatsız olan kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkar.

Elektrikli süpürge satın alırken motor ve emiş gücü, kullanılan filtre (HEPA filtresi olup olmadığı), hazne kapasitesi, boyut, hafiflik, ses seviyesi, şarjlı ise şarj ömrü ve pil gücü, farklı elektrikli süpürge parçaları olması gibi özelliklere dikkat edilmelidir.

Elektrikli Süpürge Fiyatları

Elektrikli süpürge fiyatları birçok özelliğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Marka, model, boyut, tasarım gibi özelliklerin yanı sıra motor gücü, iç hacim, hazne kapasitesi, ses seviyesi, filtre sistemi gibi teknolojik özellikler fiyat aralığını belirler. Elektrikli süpürge markaları piyasaya her geçen gün gelişmiş özellikler içeren süpürge modellerini çıkarır. Elektrikli süpürge satın almak isteyen kullanıcıların karar vermeden önce kendi alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve bütçelerini göz önünde bulundurmaları doğru seçim yapabilmeleri açısından yararlı olur.

Beko web sitesindeki küçük ev aletleri kategorisinde detaylı ürün bilgileriyle yer alan Beko elektrikli süpürge modellerini inceleyebilir; modellerin fiyat ve teknik özellikleri arasında karşılaştırma yaparak ihtiyacınıza en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Küçük ev aletlerinde uygulanan kampanyalara göz atmak içinse “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olabilir; ürünlerle ilgili tüm sorularınız için 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.