• Sırala
 • Sıralama Seçenekleri
0 SONUÇ BULUNDU
Filtrele
Sırala
  No results for campaigns
  No results for other content
  Temizle
  Karşılaştır 0 Ürün
  Karşılaştırmak için 2 ürün seçiniz

  Mikrodalga Fırın

  Mikrodalga fırın; yiyecekleri radyo dalgaları ile normalden çok daha hızlı şekilde pişiren ve normal fırınlardan farklı bir çalışma prensibine sahip olan fırın çeşididir. Özellikle uzun saatler yemek pişirmeye vakti olmayan ve zamandan tasarruf etmek isteyen çalışanlar, öğrenciler ve aileler tarafından sıklıkla tercih edilen mikrodalga fırınlar; hem hızlı hem de pratik kullanımlarıyla adeta hayat kurtarıcı ürünlerdir.

  Mikrodalga fırınlar hakkında kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri “Mikrodalga fırın zararlı mı?” sorusudur. Mikrodalga fırınların pişirme işlemi esnasında yaydığı radyo frekans dalgaları yiyeceklerdeki su moleküllerini titreştirerek ısıtır ve bu işlemi yaparken küçük miktarda bir radyasyon (elektromanyetik dalga) ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu radyasyon düşük frekanslı ve zararsız olduğu için mikrodalga fırın kullanımı insan sağlığı açısından herhangi bir tehlike yaratmaz.

  Mikrodalga Fırın Özellikleri ve Modelleri

  Kullanıcılar kendileri için en uygun ve en iyi mikrodalga fırın modelini bulabilmek için birbirinden farklı markalarda yer alan mikrodalga fırın modelleri ve özellikleri arasında seçim yapabilirler. Mikrodalga fırınlar; kullanım amaçlarına göre mini mikrodalga fırın, ızgaralı mikrodalga fırın, ankastre mikrodalga fırın gibi çeşitlere ayrılırlar. Hem fırın hem mikrodalga olarak kullanılabilen modelleri de bulabilmek mümkün olduğu gibi ankastre mikrodalga modelleri de mevcuttur.

  Mikrodalga fırınlarda pek çok farklı fonksiyon da bulunabilir. Farklı zaman aralıklarında; farklı türde yiyecekleri pişirmenin yanı sıra, buz çözme, ızgara yapma gibi işlevlere sahip olan mikrodalga modelleri oldukça yaygındır. Mikrodalga fırında zaman ve programı ayarlama düğmeleri mekanik olabildiği gibi dijital de olabilir.

  Mikrodalga fırınlarda da diğer beyaz eşyalarda olduğu gibi enerji tüketimini en az seviyede tutarak tasarruf sağlayan modeller ön plana çıkar. Mikrodalga fırın elektrik tüketimi klasik fırınlara göre daha az olur. Mikrodalga fırının sahip olduğu watt değeri pişirme süresinin daha kısa ya da daha uzun olmasında belirleyici bir etkendir.

  Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir?

  Mikrodalga fırın satın almaya karar veren kullanıcıların merak ettikleri konulardan biri de mikrodalga fırın temizliği konusudur. Mikrodalga fırın kullanıldıkça içinde biriken kirler ve yemek artıkları kötü koku ve bakteri oluşumuna zemin hazırlayabilir. Ayrıca düzenli temizlenmeyen makinelerin ömrü de kısalabilir. Bunun için mikrodalga fırını doğru şekilde kullanmak ve mümkünse her kullanımdan sonra temizlemek uzun ömürlü kullanıma yardımcı olacaktır. Mikrodalga fırın tepsisini çıkararak sabunlu suyla yıkamak, içini ise nemli bir bezle silerek temizlemek uygun bir yöntemdir. Temizlikte çamaşır suyu, aşındırıcı deterjan gibi maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanım kılavuzundaki kullanım, temizlik ve güvenlikle ilgili bölümler dikkatlice okunmalı ve gerektiğinde yetkili servislerden destek alınmalıdır.

  Mikrodalga Fırın Ölçüleri ve Fiyatları

  Mikrodalga fırınlarda ölçüler modele, tasarıma, iç hacme ve program sayısına göre değişiklik gösterir. Ayrıca mikrodalganın yerleştirileceği alanın ölçüleri de seçimde belirleyici olmaktadır. Solo (bağımsız) ya da gömme sistemi kullanılan ankastre modellerinden hangisi tercih edilirse edilsin, ölçüler makinenin konumlandırılacağı yere göre belirlenecektir.

  Mikrodalga fırın fiyatları da marka, model, iç hacim, tasarım, program sayısı, elektrik tüketimi ve teknik özelliklere göre farklı aralıklarda olabilir. Mikrodalga fırın kampanya dönemleri de fiyatları etkiler. Kullanıcılar markalar ve modeller arasında özellik ve fiyat karşılaştırması yaparak kendilerine en uygun seçimi yapabilirler.

  Beko web sitesinde yer alan Beko mikrodalga fırın kategorisini inceleyerek ihtiyacınıza en uygun mikrodalga fırını kolayca bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca, Beko mikrodalga fırın fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve “beyaz eşya kampanyaları” bölümünü inceleyerek seçtiğiniz ürünlerde kampanya olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  Yeni ürünlerden haberdar olmak için Beko web sitesine üye olabilir; merak ettiğiniz tüm konularla ilgili sorularınızı 444 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı dilediğiniz saatte arayarak yöneltebilirsiniz.

  Arcelik