İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Narenciye Sıkacağı

MS 5210
Narenciye Sıkacağı

0
  • Güç : 40 W
  • Çift Yöne Dönebilme : Var
  • Servis Şekli : Kendi sürahisi ile servis
1.099 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Narenciye Sıkacağı

Narenciye sıkacağı
; portakal, limon, mandalina, greyfurt gibi turunçgiller ailesine ait meyvelerin suyunu besin değerlerini kaybetmeyecek şekilde sıkmayı sağlayan bir alettir. Meyveleri katı olarak tüketmektense suyunu içmeyi tercih edenler, sağlıklı yaşam tarzını benimseyenler, kalabalık aileler, taze sıkılmış meyve suları içmekten hoşlananlar için ideal bir mutfak aleti olan narenciye ya da diğer adıyla portakal sıkacağı; kullanım şekline göre farklı çeşitlere ayrılır.

Narenciye Sıkacağı Modelleri ve Özellikleri

Narenciye sıkacağı modelleri kullanım şekillerine göre manuel ve elektrikli narenciye sıkacağı olarak ayrılırlar. Manuel modeller ev tipi narenciye sıkacağı olarak da adlandırılır ve meyveleri sıkmak için kol gücü gerektirirler. Evlerde kullanılan basit modellerin yanı sıra daha çok büfe ve iş yerlerinde tercih edilen kollu narenciye sıkacağı modelleri de bulunur. Bu modellerde bulunan bir kol yardımı ile meyveler preslenir ve suyu çıkarılır. Bu modellerle ayrıca nar gibi bazı sert meyvelerin de suyu sıkılabilir.

Elektrikli narenciye sıkacakları ise meyvelerin suyunu herhangi bir kas gücü gerektirmeden otomatik olarak sıkmayı sağlar. Elektrikli modellerden bir kısmının tasarım şekli ve çalışma prensibi limon sıkacağı ile benzerlik gösterir. Daha gelişmiş bazı elektrikli modellerde ise meyveler makine içine atılır ve makine tam otomatik çalışarak meyve suyunu sıkar. Elektrikli narenciye sıkacakları hızlı ve kolay bir kullanıma sahip olmalarının yanı sıra şık tasarımlarıyla da dikkat çeken ürünlerdir. Birbirinden farklı tasarım, malzeme ve teknik özelliklere sahip olan paslanmaz çelik, dayanıklı plastik ve cam narenciye sıkacağı modellerini bulabilmek mümkündür.

Narenciye Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Narenciye sıkacağı kullanımı oldukça pratiktir. Manuel ve elektrikli modellerin çalışma prensibi temelde benzerlik gösterir. Manuel kollu narenciye sıkacaklarında, suyu sıkılacak olan meyve ortadan ikiye bölünerek meyve bölmesine yerleştirilir ve presleme kolu bastırılarak meyvenin suyu sıkılır. Elektrikli modellerde ise meyvenin boyutuna göre farklı başlık seçeneği bulunuyorsa uygun başlık takılır ve meyve ortadan ikiye bölünerek bu bölmeye düzgünce yerleştirilir. Ardından makinenin çalıştırma düğmesine basılarak meyve suyu sıkılır. Makine düzgün bir zemine yerleştirilmeli ve sıkma esnasında meyveler çok bastırılmamalıdır.

Narenciye sıkacağı temizliği de doğru kullanım kadar önemli bir konudur. Uzun ömürlü ve verimli bir kullanım için makinenin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Makine kullanıldıktan hemen sonra haznede biriken posalar alınmalı ve hazne temizlenmelidir. Makinenin bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun ve elverişsiz olan parçalarına dikkat edilmelidir. Kullanım kılavuzundaki temizlik talimatlarına uyulması herhangi bir sorunla karşılaşmamak için çok önemlidir.

Narenciye Sıkacağı Fiyatları

Narenciye sıkacağı almak isteyen kullanıcıların seçim yapmadan önce alışkanlıklarını, tercihlerini, ihtiyaçlarını ve bütçelerini belirlemeleri yararlı olacaktır. Farklı markalarda ve farklı fiyat aralıklarında değişen birçok farklı narenciye sıkacağı modeli bulunur. Fiyatlar marka, model, tasarım, kullanım şekli, malzeme, boyut, teknik özellikler gibi birçok kritere göre değişiklik gösterir.

Beko web sitesindeki küçük ev aletleri kategorisinde yer alan Beko narenciye sıkacağı modellerini fiyat karşılaştırması yaparak inceleyebilir ve ihtiyacınıza en uygun modeli satın alabilirsiniz. “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasından tüm küçük ev aletlerindeki kampanya ve avantajlı fiyatlara göz atabilirsiniz.

Yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.