İndirime Kalan Süre
Vantilatör

Vantilatör

Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
6 ürün listelendi.

Vantilatör

31650 AV
Vantilatör

0
1.999 TL

31670 AV
Vantilatör

1
2.399 TL

31695 NAV
Vantilatör

0
3.999 TL

31690 NAV
Vantilatör

0
2.999 TL

31655 AV
Vantilatör

0
1.699 TL

31680 HKV
Vantilatör

4
4.999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Vantilatör

Vantilatör
; içinde bulunan pervaneleri elektrik gücüyle döndürerek bulunduğu ortamı serinleten, yaz aylarının kurtarıcı ürünlerinden biridir. Evlerde, ofislerde ve araçlarda sıklıkla tercih edilen vantilatörler her bütçeye uyumlu farklı modellere sahiptir. Vantilatör çeşitleri; her yere taşınabilir olmalarının yanı sıra ekonomik olmalarıyla da öne çıkar.

Vantilatör Modelleri ve Özellikleri

Vantilatör modelleri; ev tipi vantilatör ve sanayi tipi vantilatör olmak üzere iki farklı kola ayrılır. Ev tipi vantilatörler sanayi tipi vantilatörlere göre daha küçük boyutta ve harcadıkları elektrik daha azdır. Ev tipi vantilatörler tasarımlarına ve kullanım şekillerine göre; buharlı vantilatör, ayaklı vantilatör, elektrikli vantilatör, yer tipi vantilatör, küçük vantilatör, zaman ayarlı vantilatör, dikey vantilatör, kumandalı vantilatör ve sessiz vantilatör gibi pek çok farklı modele ayrılırlar.

Vantilatör modelleri arasında son yıllarda sıklıkla tercih edilmeye başlayan modellerden biri de buharlı vantilatörlerdir. Piyasada sulu vantilatör olarak da bulunabilen bu model içinde bulunan su haznesindeki suyu çok küçük zerreciklere ayırarak su buharı haline getirir ve ortaya çıkan soğuk havayı yayarak soğutucu vantilatör işlevi görür.

Zaman ayarlı vantilatörler de oldukça popüler modellerdir. Otomatik olarak kapanma özelliğine sahip olan bu modeller pratik bir kullanım sağlar. Zaman ayarlı modeller kadar rahat kullanım sağlayan bir başka model ise uzaktan kumandalı vantilatörlerdir. Kullanıcılar kumanda ile açma-kapama ve hız gibi özellikleri kendilerine göre ayarlayabilirler. Küçük vantilatör modelleri ise her yere rahatça taşınabilme, masaüstü gibi yerlerde kullanılabilme özellikleri ile oldukça ilgi çeker. Ofiste, seyahatte, toplu taşıma gibi yerlerde ve evde kullanılabilen bu modeller serinletme kapasiteleri dolayısıyla kişisel kullanıma daha uygundur.

En çok tercih edilen vantilatör modellerinin yanı sıra farklı tercihler için de farklı işleve sahip modelleri bulabilmek mümkündür. Sarhoş vantilatör adı verilen ve duvara monte edilerek her yöne dönebilen vantilatörler; hem ısıtıcı hem soğutucu vantilatör olarak kullanılan fanlı modeller de kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Vantilatör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcıların vantilatör satın alırken birkaç önemli konuya dikkat etmesi yararlı olacaktır. Konumlandırılacağı yerin boyutları ve kullanım ihtiyaçlarına göre hangi tip vantilatörün seçileceği bu konulardan biridir. Dikey, masaüstü, buharlı, yer tipi gibi modellerdeki tasarımsal ve boyutsal farklılıklar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır.

Vantilatörlerin soğutma seviyesi, kademe ayarları, uzaktan kumandalı olup olmadıkları, boyutları, sessiz çalışıp çalışmadıkları, salınımları gibi teknik özellikler de seçim yaparken mutlaka dikkate alınmalıdır. Ayrıca vantilatörlerin sahip olduğu fan gücü de performans açısından oldukça önemlidir. Geniş alanları serinletmek için kullanılacak vantilatör modellerinin daha yüksek Watt gücüne sahip olması büyük bir fark yaratır.

Vantilatör elektrik tüketimi ise bir diğer önemli satın alma kriteridir. Ev tipi vantilatörler sanayi tipi vantilatörlere göre daha az elektrik harcasa da; tercih edilen Watt gücü yükseldikçe harcanan elektriğin de yüksek olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bununla birlikte genel olarak ev tipi vantilatör modelleri sabit bir elektrik harcayarak tasarruflu bir kullanım sunar. Vantilatörün düzenli temizliğini ve bakımını yapmak ise verimli ve uzun ömürlü kullanıma katkıda bulunacaktır.

Vantilatör Fiyat ve Kampanyaları

Vantilatör fiyatları; marka, model, kullanım şekli, tasarım, teknik özellik, güç gibi kıstaslara göre değişiklik gösterir. İhtiyaca ve bütçeye göre değişen birbirinden farklı modelleri bulabilmek mümkündür. Markaların vantilatör kampanya dönemleri de kullanıcıların ekonomik tercihler yapmasına yardımcı olur.

Beko web sitesinde yer alan Beko vantilatör modellerini inceleyerek teknik özellik, boyut ve fiyat gibi kriterleri karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Isıtma Soğutma Kampanyaları sayfasından tüm ısıtma ve soğutma ürünlerinde yer alan kampanyaları inceleyebilir; avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Beko web sitesine üye olarak; yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.