İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?

Drone

0 sonuç bulundu

En Çok Satanlar

Grundig Club BT Hoparlör Siyah
Hoparlör
0
 • Ses Çıkış Gücü : 2 x 10 W
 • USB Girişi : Var, USB 2.0 Oynatabilme
 • Aux Girişi : Var
999 TL
 Ayın Fırsatı
Bayram Coşkusu
RS 8034 HM
Robot Süpürge Süpürge
2
 • Kablosuz Çalışma Süresi (Düşük Güç) : 150 dk
 • Yasaklı alan Tanımlama : Var
 • Şarjlı Batarya : Var
 • Gövde rengi : Siyah
7.999 TL
B50 A 800 B / 50" 4K
UHD_variant Smart TV 4K UHD TV
7.299 TL
 Ayın Fırsatı
Bayram Coşkusu
CM 8058 I Dem® Otomatik Çay Makinesi
Çay Makinesi
1
 • Demlik Kapasitesi : 0.8 L
 • Demlik Malzemesi : Kırılmaya Karşı 4 Kata Kadar Dayanıklılığı Arttırılmış Cam
 • Su Isıtıcı Kapasitesi : 1.8 L
 • Su Isıtıcı Malzemesi : Paslanmaz Çelik
 • kırılmaya karşı dayanıklı cam demlik : Var
3.559 TL
KM 90
Kurutma Makinesi
 • Maksimum Kurutma Kapasitesi : 9 kg
 • Kurutma Teknolojisi : Isı Pompalı
 • Ürün Rengi : Beyaz
 • Pratik Filtre : Var
9.009 TL
Karşılaştır
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Karşılaştır
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Drone

Drone
, helikopter benzeri bir çeşit insansız hava aracıdır. İlk olarak askeri sektör için üretilen ve güvenlik amacıyla kullanılan drone, günümüzde kişisel amaçlarla da kullanıma uygun bir elektronik cihaz haline geldi.

Drone Çeşitleri ve Özellikleri

Drone hem bireysel ve hobi hem de ticari amaçlarla kullanılabilir. Gövde, pervane, motor, batarya ve drone kumandası en önemli drone malzemeleri arasındadır. Farklı markalarda, farklı kullanım alanlarına uygun drone modelleri bulabilmek mümkündür. Drone kullanımı; seyahat, profesyonel fotoğraf çekimi, futbol maçları, düğün ve nişan gibi toplu etkinlikler, iletişim ve pazarlama gibi alanlarda oldukça yaygındır.

Drone satın almak isteyen kullanıcıların hem kendi ihtiyaç ve alışkanlıkları hem de bazı drone özellikleri konusunda araştırma yapmaları en doğru cihazı seçmelerine yardımcı olur. Kullanıcılar araştırma yaparken sıklıkla “Drone nasıl kullanılır?” sorusunu da sorarlar. Bu soruya yanıt vermek için droneların çeşitlerini ve özelliklerini gözden geçirmek gerekir.

Droneların mini drone, kameralı drone, 4K drone, wifi kameralı drone gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Tablet, akıllı telefon gibi cihazlarla bağlantı kurarak çalışan ve yine bu cihazlarla kontrol edilebilen droneların uzak ve yüksek mesafelerden fotoğraf ve video çekme, ölçüm ve keşif yapma gibi işlevleri bulunur.

Wifi bağlantısı ya da kumandayla çalışabilen dronelarda; drone batarya ömrü, denge, darbelere, toza ve suya dayanıklılık, drone motoru gücü gibi özellikler çok önemlidir. Drone ile çekim yapılacaksa drone kamerası görüntü kalitesi, drone kayıt ve uçuş süresi, drone pervane hareket alanı gibi özelliklere de dikkat edilmelidir. En uzun menzilli drone modelleri ortalama 7-10 kilometre arası mesafeleri kat edebilir. Drone markaları arasında en çok ilgi görenlerden biri DJI Drone markasıdır. Bu markanın DJI Tello Drone modeli özellikle hobi amaçlı kullanıma uygun ve ekonomik olmasıyla öne çıkar.

Drone Kullanımı Yasal mı?

Drone satın almak isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri de drone uçuş izni gerekip gerekmediği konusudur. Drone hobi amaçlı ve ticari amaçlı olarak iki şekilde kullanılır. Hobi amaçlı bireysel kullanımlarda droneların uçurulduğu alan çok önemlidir. Yerleşim alanlarına en az 50 metre uzaklıktaki bölgeler, insanların olmadığı doğa gibi sakin alanlar, uçuş yasağının bulunmadığı yerler, kalabalık yerler dışında kalan bölgelerde hobi amaçlı drone kullanımı için özel bir izin alınması gerekmez. Ticari amaçlarla drone kullanmak isteyenler ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne cihazlarını kayıt ettirmeli ve uçuş sertifikası almalıdırlar.

Drone Fiyatları

Drone fiyatları; marka, model, boyut, teknik özellik, uçuş menzili, pil ömrü, motor kapasitesi, darbelere ve suya dayanıklılık gibi pek çok kritere göre değişiklik gösterebilir. Kameralı drone fiyatları, 4K drone fiyatları ve kamerasız drone fiyatları arasında farklılıklar olması mümkündür. Mini drone fiyatları ise ilk kez drone kullanacak olanlar için daha uygun ve ekonomik bir tercih olacaktır.

Hobi amacıyla kullanılacak dronelar ile ticari amaçlarla kullanılacak dronelar arasında teknik özellikler ve fiyat açısından farklılıklar olacaktır. Özellikler arttıkça fiyat da doğru orantılı olarak artış gösterebilir. Kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarını net olarak belirlemeleri, doğru seçimler yapılmasına yardımcı olur.

Beko web sitesinde yer alan “Hobi Oyun” kategorisindeki drone ve diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza en uygun modelleri satın alabilirsiniz. “Elektronik Kampanyaları” sayfasından ise tüm elektronik ürünlerdeki avantajları görebilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olmak için Beko web sitesine üye olabilir; 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayarak ürünlerle ilgili merak ettiğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz.