İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
0 ürün listelendi.

Drone

En Çok Satanlar

Robo-X 3.1 VRR 82314 VB
Robot Süpürge

20.999 TL

31825 Ekolojik Inverter Klima 18.000 Btu/h
Split Klima

 • Soğutma Kapasitesi : 18000 Btu/h
 • Özel Filtreler : Kolay Çıkarılabilir Filtre
 • Tek Tuş Yumuşak Hava Akışı Yönü : Var
35.999 TL

Crystal 8 B65 D 895 A / 65" 4K Smart
Google TV
4K UHD TV
Smart TV
LED & LCD TV
Büyük Ekran TV
65 İnç (165 Ekran) TV

 • Google TV : Android
 • Dolby-Vision : Var
 • Çözünürlük : ULTRA HD
 • İnç/Ekran Boyutu : 65'/164 cm
 • HDR10+ : Var
35.549 TL

Beko X30 TR
Yazarkasa POS

7.999 TL

31680 HKV
Vantilatör
İç Hava Kalitesi

31525 S Ekolojik Inverter Klima 15.000 Btu/h (Sadece Soğutma)
Split Klima

 • Soğutma Kapasitesi : 15000 Btu/h
 • Özel Filtreler : Kolay Çıkarılabilir Filtre
24.399 TL

954210 MB
No Frost Buzdolabı

 • Toplam Hacim (L) : 210 L
 • Ürün Rengi : Beyaz
18.799 TL
13.941 TL Oliz'e Özel

FR 8284 FitFry™ Az Yağlı
Fritöz

 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 8.5 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 9
 • Güç : 2400 W
8.000 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sonuç Bulunamadı
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Drone

Drone
, helikopter benzeri bir çeşit insansız hava aracıdır. İlk olarak askeri sektör için üretilen ve güvenlik amacıyla kullanılan drone, günümüzde kişisel amaçlarla da kullanıma uygun bir elektronik cihaz haline geldi.

Drone Çeşitleri ve Özellikleri

Drone hem bireysel ve hobi hem de ticari amaçlarla kullanılabilir. Gövde, pervane, motor, batarya ve drone kumandası en önemli drone malzemeleri arasındadır. Farklı markalarda, farklı kullanım alanlarına uygun drone modelleri bulabilmek mümkündür. Drone kullanımı; seyahat, profesyonel fotoğraf çekimi, futbol maçları, düğün ve nişan gibi toplu etkinlikler, iletişim ve pazarlama gibi alanlarda oldukça yaygındır.

Drone satın almak isteyen kullanıcıların hem kendi ihtiyaç ve alışkanlıkları hem de bazı drone özellikleri konusunda araştırma yapmaları en doğru cihazı seçmelerine yardımcı olur. Kullanıcılar araştırma yaparken sıklıkla “Drone nasıl kullanılır?” sorusunu da sorarlar. Bu soruya yanıt vermek için droneların çeşitlerini ve özelliklerini gözden geçirmek gerekir.

Droneların mini drone, kameralı drone, 4K drone, wifi kameralı drone gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Tablet, akıllı telefon gibi cihazlarla bağlantı kurarak çalışan ve yine bu cihazlarla kontrol edilebilen droneların uzak ve yüksek mesafelerden fotoğraf ve video çekme, ölçüm ve keşif yapma gibi işlevleri bulunur.

Wifi bağlantısı ya da kumandayla çalışabilen dronelarda; drone batarya ömrü, denge, darbelere, toza ve suya dayanıklılık, drone motoru gücü gibi özellikler çok önemlidir. Drone ile çekim yapılacaksa drone kamerası görüntü kalitesi, drone kayıt ve uçuş süresi, drone pervane hareket alanı gibi özelliklere de dikkat edilmelidir. En uzun menzilli drone modelleri ortalama 7-10 kilometre arası mesafeleri kat edebilir. Drone markaları arasında en çok ilgi görenlerden biri DJI Drone markasıdır. Bu markanın DJI Tello Drone modeli özellikle hobi amaçlı kullanıma uygun ve ekonomik olmasıyla öne çıkar.

Drone Kullanımı Yasal mı?

Drone satın almak isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri de drone uçuş izni gerekip gerekmediği konusudur. Drone hobi amaçlı ve ticari amaçlı olarak iki şekilde kullanılır. Hobi amaçlı bireysel kullanımlarda droneların uçurulduğu alan çok önemlidir. Yerleşim alanlarına en az 50 metre uzaklıktaki bölgeler, insanların olmadığı doğa gibi sakin alanlar, uçuş yasağının bulunmadığı yerler, kalabalık yerler dışında kalan bölgelerde hobi amaçlı drone kullanımı için özel bir izin alınması gerekmez. Ticari amaçlarla drone kullanmak isteyenler ise Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne cihazlarını kayıt ettirmeli ve uçuş sertifikası almalıdırlar.

Drone Fiyatları

Drone fiyatları; marka, model, boyut, teknik özellik, uçuş menzili, pil ömrü, motor kapasitesi, darbelere ve suya dayanıklılık gibi pek çok kritere göre değişiklik gösterebilir. Kameralı drone fiyatları, 4K drone fiyatları ve kamerasız drone fiyatları arasında farklılıklar olması mümkündür. Mini drone fiyatları ise ilk kez drone kullanacak olanlar için daha uygun ve ekonomik bir tercih olacaktır.

Hobi amacıyla kullanılacak dronelar ile ticari amaçlarla kullanılacak dronelar arasında teknik özellikler ve fiyat açısından farklılıklar olacaktır. Özellikler arttıkça fiyat da doğru orantılı olarak artış gösterebilir. Kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarını net olarak belirlemeleri, doğru seçimler yapılmasına yardımcı olur.

Beko web sitesinde yer alan “Hobi Oyun” kategorisindeki drone ve diğer ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza en uygun modelleri satın alabilirsiniz. “Elektronik Kampanyaları” sayfasından ise tüm elektronik ürünlerdeki avantajları görebilir ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olmak için Beko web sitesine üye olabilir; 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayarak ürünlerle ilgili merak ettiğiniz tüm konularda bilgi alabilirsiniz.