İndirime Kalan Süre
Termosifon

Termosifon

Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
6 ürün listelendi.

Termosifon

BKT 800 B
Standart Termosifon

0
 • Isıtma Gücü : 1800 W
9.949 TL

BKT 500 E BS
Dijital Termosifon

0
 • Kapasite : 50 L
 • Gösterge Tipi : Dijital
 • Isıtma Gücü : 3000 W
9.299 TL

BKT 650 E BS
Dijital Termosifon

0
 • Kapasite : 65 L
 • Gösterge Tipi : Dijital
 • Isıtma Gücü : 3000 W
10.349 TL

BKT 800 E BS
Dijital Termosifon

0
 • Kapasite : 80 L
 • Gösterge Tipi : Dijital
 • Isıtma Gücü : 3000 W
11.199 TL

BKT 500 B
Standart Termosifon

1
 • Kapasite : 50 L
 • Isıtma Gücü : 1800 W
8.149 TL

BKT 650 B
Standart Termosifon

0
 • Kapasite : 65 L
 • Isıtma Gücü : 1800 W
9.199 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Termosifon

Termosifon; evlerinde doğalgaz bağlantısı bulunmayan kullanıcıların en çok tercih ettiği su ısıtıcı sistemlerinden biridir. Termosifonla ilgili bilgi verirken “Termosifon nedir?” ve “Termosifon nasıl çalışır?” sorularını da yanıtlamak gerekir. Termosifonlar; içindeki depoda yer alan suyu elektrik enerjisiyle ısıtarak sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlardır. Termosifon çalışma prensibi, deposundaki suyu uzun süre sıcak tutabilmeye dayanır. Ayrıca bulundukları yerdeki tüm musluklara bağlanabilir ve tüm bağlantılara sıcak su akışını sağlayabilirler.

Termosifon Modelleri

Termosifon kullanımı; doğalgaz ya da katı yakıt kullanılmayan ev, ofis gibi yerlerde sıcak su ihtiyacını karşılamanın en iyi yollarından biridir. Çalışma şekli, hacim, boyut, tasarım, elektrik tüketimi, ısıtma gücü gibi özelliklere göre değişen birçok farklı termosifon modeli bulabilmek mümkündür. Termosifonlar klasik ve elektrikli termosifon olarak ayrılmakla birlikte kullanım kolaylığı açısından günümüzde genellikle elektrikli modeller daha çok tercih edilir. Elektrikli modellerin yanı sıra alanı daha dar yerlerde sıklıkla tercih edilen mini termosifon ya da tezgâh altı termosifon modelleri de pratik ve işlevsel bir kullanım sağlar.

Termosifon modellerinde iç hacim, elektrik tüketimi gibi özellikler de oldukça önemlidir. İç hacim olarak 10 litreden 150 litreye kadar uzanan geniş bir aralıkta bulunabilen termosifon modellerinde 60 litre, 65 litre ve 80 litre termosifon modelleri sıklıkla tercih edilir.

Termosifonlarda elektrik tüketimini en az seviyede tutan A++ elektrikli termosifon modellerini seçmek hem çevre dostu hem de ekonomik kullanım sağlamak açısından avantajlıdır. Yüksek enerji sınıfındaki termosifonlarda su deposu yalıtımlıdır ve içlerindeki sıcak suyu uzun süre sıcak tutabilirler. Bu nedenle elektrik faturasında büyük bir artış yaratmazlar.

Enerji verimliliği konusunda kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorulardan biri de “Termosifon mu şofben mi almalıyım?” sorusudur. Şofbenler bir musluk çıkışına bağlanır ve sıcak suyu anlık olarak üretebilirler. Termosifonlar ise bulundukları yerdeki tüm musluk çıkışlarına bağlanır ve depo hacimleri kadar sıcak su üreterek uzun süre sıcaklığını muhafaza ederler. Termosifon ya da şofben seçimi tamamen kullanıcıların ihtiyaçlarına ve alışkanlıklarına göre değişir.

Termosifon Bakımı

Termosifonların uzun yıllar arızalanmadan verimli çalışabilmesi için bakım ve temizlik konusuna önem verilmelidir. Düzenli bakım ve doğru temizlik işlemi yapılan termosifonlar uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Termosifon bakımının yanı sıra termosifon arızaları ve çözümleri konusunda uzman yetkili servislerden yardım alınması gerekir. Termosifon rezistansı gibi ısıtıcı parçaların düzenli aralıklarla doğru şekilde temizlenmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi çok önemlidir. Düzenli bakım ve temizlik yapılması cihazınızın verimli çalışmasını sağlayarak bütçeden de tasarruf etmenize yardımcı olur.

Termosifon Fiyatları

Termosifon fiyatlarını belirleyen birçok kıstas vardır. Marka, model, iç hacim, ısıtma gücü, boyut, tasarım, enerji tüketimi, gösterge panelinin dijital ya da manuel olması, özel programlar gibi özellikler bunlardan bazılarıdır. Tüm markalardaki termosifon fiyat ve kampanyalarını inceleyip fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak, ihtiyacınıza en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

Beko web sitesinde de birbirinden farklı Beko termosifon modellerini fiyat ve teknik özellik bilgileriyle birlikte bulabilirsiniz. Ayrıca “Isıtma Soğutma Kampanyaları sayfasını inceleyerek tüm ısıtma ve soğutma ürünlerindeki fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatları takip edebilmek için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.