İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Oda Termostatı

BK PRO WL RT
Oda Termostatı

2
  • LCD Ekran (Temel-Gelişmiş) : Gelişmiş
  • Kablosuz Kullanım : Var
  • On-off Kontrolü : Var
  • Pil göstergesi : Var
1.499 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Oda termostatı

Termostat; ortam sıcaklığını belirli bir seviyede sabit tutmayı sağlayan bir ısı kontrol cihazıdır. Isıtma ve soğutma işlemleri için kullanılabilen termostatlar teknik özelliklerine ve çalışma prensiplerine göre çeşitlere ayrılırlar. Oda termostatı da bu termostat çeşitlerinden biridir.

Oda Termostatı Nedir ve Nasıl Çalışır?

Oda termostatı; kombi gibi ısıtma sistemlerine bağlanarak, bulunduğu ortamın sıcaklığını kullanıcının tercih ettiği sıcaklık derecesinde sabit tutmayı sağlayan bir cihazdır. Oda termostatı almak üzere araştırma yapan kullanıcılar “Oda termostatı nasıl kullanılır?” sorusunu sıklıkla yöneltmektedir. Oda termostatı çalışma prensibi; içinde bulunan algılayıcılar aracılığıyla bulunduğu mekânın sıcaklığını ölçme, mekânı istenen sıcaklığa ulaştırıncaya kadar çalışma ve ayarlanan sıcaklığa ulaşınca durma şeklindedir. Bu işlem hem doğalgaz ve elektrik tasarrufu hem de rahat bir kullanım sağlamaya yardımcı olur.

Oda Termostatı Modelleri

Oda termostatları; çalışma şekillerine ve teknik özelliklerine göre modellere ayrılır. Kablolu oda termostatı, kablosuz oda termostatı, akıllı oda termostatı, modülasyonlu oda termostatı, programlanabilir oda termostatı ve dijital oda termostatı bu modellerden bazılarıdır.

Kablolu oda termostatı kombi ile bir kablo vasıtasıyla bağlanarak çalışan termostat çeşididir. Kablosuz oda termostatı ise kombi ile herhangi bir kablo bağlantısına gerek duymadan iletişim kurar. Programlanabilir oda termostatlarında sıcaklık ayarı ve zamanlama isteğe göre ayarlanabilir ancak bu işlem cihaz üzerindeki kontrol panelinden elle yapılmaktadır. Akıllı oda termostatlarında ise kullanıcı akıllı telefon ya da bilgisayar üzerinden cihaza bağlanarak ayarlama ve kontrol işlemlerini gerçekleştirebilir. Modülasyonlu oda termostatı sıcaklık kontrolünü otomatik olarak sağlar; ortam istenen sıcaklığa eriştiğinde kombiyi otomatik olarak durdurur. Tüm bu modellerle birlikte piyasada tüm kombilere uyumlu oda termostatı modelleri de rahatlıkla bulunabilir.

Oda Termostatı Faydaları

Oda termostatı kullanımı doğru ve ihtiyaca uygun şekilde yapıldığında kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Bu avantajlardan biri kullanıcıların bulundukları ortamın sıcaklığını kendi isteklerine göre ayarlayabilmesidir. Ayrıca akıllı oda termostatı gibi modellerde internet yoluyla cihazla uzaktan iletişim sağlayarak sıcaklık ve zaman ayarlaması yapılabilmesi pratik ve ekonomik bir kullanıma yardımcı olur.

Oda termostatlarının faydalarından bir diğeri ise kombinin gereğinden fazla çalışmasını önleyerek doğalgaz faturasından tasarruf sağlamaktır. Oda termostatları ayrıca ortamdaki ısıyı dengeli şekilde dağıtmaya yardımcı olarak sağlıklı ısınma sağlar. Oda termostatı almaya karar veren kullanıcılar “Oda termostatı kaç dereceye ayarlanmalı?” gibi kullanım açısından oldukça önemli soruları sıkça yöneltirler. Kişisel ihtiyaçlara göre değişmekle birlikte, sağlıklı bir ısınma için oda termostatı ortalama 22-23 dereceye ayarlanmalıdır.

Oda Termostatı Fiyatları

Oda termostatı fiyatları marka, model, boyut ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını net olarak belirledikten sonra marka, fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak istedikleri modeli bulması yararlı olacaktır. Ekonomik tercihler yapabilmek için markaların dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar da takip edilebilir.

Beko web sitesinde yer alan Beko oda termostatı modellerini inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilir ve beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Ayrıca “Isıtma soğutma kampanyaları” sayfasına göz atarak avantajlı kampanya ürünlerinden haberdar olabilirsiniz.

Beko web sitesine üye olarak yeni ürünler ve fırsatlardan haberdar olabilir; Beko ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularda 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.