İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?

Akıllı Eğitici Oyuncaklar

2 sonuç bulundu
Twin Bilim Kodlama Seti
Akıllı Eğitici Oyuncaklar
0
  • Marka : Twin
349 TL
Twin Bilim Robotik Sanat Seti
Akıllı Eğitici Oyuncaklar
0
  • Marka : Twin
199 TL
Karşılaştır
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Eğitici Oyuncaklar

Oyun oynamak, bebeklerin ve çocukların dünyasında en az yemek ve uyku kadar önemli aktivitelerden biridir. Özellikle 0-6 yaş dönemindeki çocukların fiziksel ve duygusal gelişiminde oyuncakların rolü büyüktür. Eğitici oyuncaklar da; bebek ve çocukların motor becerilerinin, problem çözme yeteneklerinin, zekâlarının ve el-göz koordinasyonlarının gelişimine yardımcı olan en önemli araçlardır.

Eğitici Oyuncaklar Nelerdir?

Eğitici oyuncaklar; yaş grubuna, üretildikleri malzemeye ve türlerine göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Oyuncaklar yaş grubuna göre bebekler için eğitici oyuncaklar ve çocuklar için eğitici oyuncaklar olarak ayrılırlar. Bebek eğitici oyuncaklar, 0-2 yaş aralığına kadar olan dönem için uygundur. 0-6 ay eğitici oyuncaklar, 6-12 ay eğitici oyuncaklar olarak kategorilere ayrılabilen bu oyuncaklar; bebeklerin duyu gelişimlerini arttırırken kavrama, keşif yapma, karşılaştırma, gruplama, odaklanma gibi becerilerini de geliştirmeye yardımcı olur. Bu dönemde dokunma, kavrama gibi refleksleri ön planda olan bebekler için zekâ kartları, yumuşak ve kumaş oyuncaklar, renkli halkalar ve müzikli çıngıraklar gibi oyuncak türleri uygun olacaktır.

Bir başka kategori olan çocuk eğitici oyuncaklar ise 2-6 yaş aralığı dönemine uygun olan oyuncaklar grubudur. 2-3 yaş eğitici oyuncaklar, 3 yaş eğitici oyuncaklar, 5 yaş eğitici oyuncaklar ve okul öncesi eğitici oyuncak gibi farklı kategorilere ayrılabilen bu oyuncak türleri; 2-6 yaş aralığındaki çocukların problem çözme, el-göz koordinasyonu, planlama, analitik düşünme, ilişki kurma gibi yeteneklerini geliştirmek için yararlı olurlar. Yap-boz oyunu, eğitici oyuncak seti, tahta eğitici oyuncaklar, kutu oyunları, oyun hamuru, kodlama ve robotik oyunları gibi hem eğlenceli hem de zekâ geliştirici oyuncak türleri bu dönem için oldukça uygundur.

Kavram ve Türlerine Göre Eğitici Oyuncaklar

Yaş grubuna göre çeşitlilik gösteren eğitici oyuncaklar; öğrettikleri kavramlara, üretildikleri malzemeye ve türlerine göre de ayrılırlar. Türlerine ve malzemelerine göre; el yapımı eğitici oyuncaklar, ahşap eğitici oyuncaklar, mıknatıslı eğitici oyuncaklar ve müzikli eğitici oyuncaklar gibi kategoriler bulabilmek mümkündür. Ahşap el yapımı oyuncaklar hem güvenli hem de dayanıklı olmalarının yanı sıra çevre dostu olma özellikleriyle tercih edilirler. Estetik birer sanat eseri sayılabilecek bu oyuncaklar oyun oynamayı daha keyifli hale getirirler. Mıknatıslı yazı ve çizim tahtası, ahşap mıknatıslı yap-boz gibi mıknatıslı oyuncaklar ise fiziksel koordinasyonu geliştirmelerinin yanı sıra zekâyı ve el becerilerini arttırmaya yardımcı olur.

Yenidoğan döneminden 2 yaşa kadar uzanan bebeklik; sayı, renk, şekil gibi kavramların fark edildiği ve öğrenilmeye başladığı bir zaman dilimidir. Bu dönemde kavramların daha iyi anlaşılmasını sağlayan oyuncaklar duygusal gelişim ve zekâ gelişimi açısından oldukça önemlidir. Renk kavramı ile ilgili eğitici oyuncaklar, sayı kavramı ile ilgili eğitici oyuncaklar, şekil kavramı ile ilgili eğitici oyuncaklar ve mekân kavramı ile ilgili eğitici oyuncaklar özellikle çocukluk dönemine geçerken bebeklerin gelişiminde büyük rol oynar.

Beko web sitesine girerek, “Hobi Oyun” kategorisinde yer alan eğitici oyuncakları inceleyebilirsiniz. Hobi oyun kategorisinin yanı sıra, elektronik ürünlerde farklı ihtiyaçlarınız varsa “Elektronik Kampanyaları” sayfasına göz atarak avantajlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olabilir; tüm Beko ürünleri ile ilgili soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.