İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Kıyma Makinesi

KM 5024 M Floral
Kıyma Makinesi

1
  • Kilitli Motor Gücü : 2200 W
  • Et Kıyma Diski : 3
  • Sosis / Sucuk Aparatı : Var
  • İçli Köfte Aparatı : Var
6.299 TL
Seçili No Frost Derin Dondurucu Alımına Floral Kıyma Makinesi 999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Kıyma Makinesi

Kıyma makinesi
, büyük parçalar halinde olan her türlü eti parçalayarak kıyma haline getirmeyi sağlayan bir cihazdır. Et kıyma makinesi olarak da adlandırılan bu cihazların, etleri kıyma haline getirmenin yanı sıra farklı aparatlarla sosis, sucuk gibi şarküteri ürünleri hazırlama işlevi de bulunur. Kol gücüyle ve elektrikle çalışan farklı modelleri bulunan kıyma çekme makinesi, motor gücü ve boyutlarına göre de çeşitlere ayrılır.

Kıyma Makinesi Modelleri

Kıyma makineleri; kullanım şekli, boyut, tasarım ve teknik özelliklerine göre farklı modellere ayrılır. Elle çalışan ve manuel kıyma makinesi olarak adlandırılan modeller; tasarım ve kullanım şekli açısından oldukça basit modellerdir. Bu modelde kıyma çekme işlemi el ve kol gücüyle gerçekleştirilir; herhangi bir elektrik bağlantısı gerektirmez. Manuel modelleri satın almadan önce elektrikle çalışan modellere göre daha fazla güç gerektirdiği ve bir defada çekilen et miktarının elektrikli modellere göre daha az olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Elektrikli kıyma makinesi; bir defada çok miktarda eti hızlı ve kolay bir şekilde çekmeyi sağlayan, elektrik bağlantısıyla çalışan bir modeldir. Elektrikli modellerde motor gücü kapasitesi oldukça önemlidir. Motor gücünün artması, daha fazla miktarda etin daha hızlı şekilde çekilmesini sağlar. Ev tipi kıyma makinesi ve sanayi tipi (ticari) kıyma makinesi olarak iki farklı çeşidi bulunan elektrikli modellerin bıçak, hazne gibi iç aksamları genellikle dayanıklı paslanmaz çelik malzemeden üretilir.

Ev tipi kıyma makinesi; evinde istediği zaman taze kıyma çekmek isteyenler için ideal bir çözüm sunan ev aletlerindendir. Tezgah üstünde kullanıma uygun boyutlara ve tasarıma sahip olan ev tipi modellerin motor gücü profesyonel modellere göre daha düşüktür. Sanayi tipi ya da ticari kıyma makineleri ise genellikle ticari işletmeler tarafından tercih edilen; boyutları daha büyük ve motor gücü daha yüksek olan modellerdir. Ticari modellerde çok daha fazla miktarda et hızlı bir şekilde kıyma haline getirilebilir. Bu modellerde ayrıca farklı işlevlere sahip olan parçalar da bulunur.

Kıyma Makinesi Kullanımı ve Temizliği

Kıyma makinesi satın almaya karar veren kullanıcıların dikkat etmesi gereken birçok konu vardır. Kıyma makinesinin kullanımı, temizliği ve bakımı bu konuların başında gelir. Kıyma makinesi satın almadan önce makinenin ne sıklıkta kullanılacağı, farklı işlevlere sahip parçalara ihtiyaç olup olmadığı gibi konular netleştirilmelidir. Ayrıca makinenin motor gücü, boyutu, üretildiği malzeme gibi özelliklere de dikkat edilmelidir. Özellikle elektrikli kıyma makinelerinde güvenlik konusu çok önemlidir. Etler makine haznesine elle itilmemeli, makinenin parçaları arasında bulunan tokmak ya da itme aparatı kullanılmalıdır. Kıyma makinesi kullanma talimatı da dikkatle okunmalı ve gerekli yönergelere uyulmalıdır.

Kıyma makinesi temizliği; makineyi uzun süre güvenle kullanabilmek için çok önemlidir. Makine çiğ et ürünleri ile temas ettiği ve bakteri oluşumuna elverişli bir yapıda olduğu için her kullanımdan sonra temizlenmelidir. Makinenin sökülebilen parçaları sökülerek; bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalar orta sıcaklıkta makinede yıkanmalıdır. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olmayan parçalar ise bulaşık deterjanı ve sünger ile hassas şekilde temizlenmelidir. Temizleme işlemi bittiğinde sökülen tüm parçalar yerine takılmalıdır. Makinenin kullanma kılavuzundaki talimatlara uygun olarak temizlenmesi verimli bir kullanım için çok önemlidir.

Kıyma Makinesi Fiyatları

Kıyma makinesi satın almaya karar veren kullanıcıların alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve bütçelerini göz önünde bulundurarak fiyat araştırması yapmaları, doğru kararı vermelerine yardımcı olur. Ayrıca kıyma makinesi tavsiye ve yorumları da karara etki eden faktörler arasındadır. Kıyma makinesi fiyatları; makinenin markası, modeli, çalışma şekli, motor gücü, tasarımı, boyutu ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Beko web sitesinde farklı özelliklere sahip olan ve farklı fiyat aralıklarında değişen Beko kıyma makinesi modellerini bulabilir; detaylı şekilde inceleyerek ihtiyacınıza en uygun modeli satın alabilirsiniz. “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasını ziyaret ederek; kıyma makineleri ve diğer küçük ev aletlerinde uygulanan kampanyaları görebilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz konularda bilgi almak için 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.