İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Cuma günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?

Espresso Makinesi

CEG5311X Tam Otomatik Espresso Makinesi
Espresso Makinesi
1
4.989 TL 3.299 TL
 Ayın Fırsatı
Üç Günlük İndirim
Tchibo Cafissimo Easy, Siyah
Espresso Makinesi
0
  • Fincan Kapasitesi : 1.0
  • Damlama Durdurma Fonksiyonu : Var
849 TL
Tchibo Cafissimo Easy, Kırmızı
Espresso Makinesi
0
  • Fincan Kapasitesi : 1.0
  • Damlama Durdurma Fonksiyonu : Var
849 TL
Tchibo Cafissimo Easy, Beyaz
Espresso Makinesi
0
  • Fincan Kapasitesi : 1.0
  • Damlama Durdurma Fonksiyonu : Var
849 TL
Karşılaştır
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.

Kahve Makinesi

Kahve, her dönem tüketilen sıcak içeceklerin başında gelir. Son yıllarda, geleneksel demleme yöntemiyle hazırlanan Türk kahvesi dışında filtre kahve, espresso gibi birçok farklı kahve türünün de tüketilmeye başlamasıyla bu kahveleri hızlı ve kolay şekilde demleyen kahve makinesi modelleri de sıklıkla tercih ediliyor. Elektrikli kahve makinesi; her çeşit kahveyi hızlı ve pratik şekilde demleyerek lezzetli kahveler hazırlamaya yardımcı oluyor. Kahve makinelerinin farklı marka ve program özelliklerine sahip birçok farklı modeli bulunuyor.

Kahve Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Kahve tüketiminin artması, farklı çeşitte kahvelerin ev ve ofis gibi mekanlara girmesiyle birlikte ev tipi kahve makinelerinin üretimi ve satışı da hız kazanıyor. Kahve makinesi markaları farklı özelliklere sahip makineleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Kahve makineleri; demlenen kahvenin türüne ve çalışma prensiplerine göre filtre kahve makinesi, espresso kahve makinesi, kapsüllü kahve makinesi, Türk kahvesi makinesi gibi çeşitlere ayrılıyor.

Filtre kahve makinesi; kahveyi içinde bulunan filtre yardımıyla demler. Filtre kahve makinesi kullanımı oldukça pratiktir. Üst kısımda öğütülmüş kahvenin koyulduğu filtre bölmesi, alt kısımda ölçü göstergeli cam bir sürahi ve yan tarafta su haznesi bulunur. Demlenen kahve alttaki sürahide birikir. Filtre kahve makinesinin filtre kısmına kağıt filtre yerleştirilerek kullanılabilir. Demlenen kahvenin posası kağıt filtrede toplanarak temizliği daha kolay hale getirir. Filtre kahve makinelerinde kahve ve su miktarı isteğe göre ayarlanabilir. Ayrıca demlenen kahve makinenin cam haznesinde bırakıldığında uzun süre sıcaklığını korur. Filtre kahve çeşitleri arasında kahve çekirdeğini öğütme fonksiyonuna sahip olan öğütücülü filtre kahve makinesi modellerini de bulabilmek mümkündür.

Espresso kahve makinesi, filtre kahve makinelerine göre daha gelişmiş fonksiyonlara sahip olan ve espresso bazlı kahveler hazırlamayı sağlayan cihazlardır. Filtre kahve makinelerinde bulunmayan temper, porta filtre, buhar çubuğu gibi parçalara sahip olan espresso makineleri yüksek basınç yöntemiyle kahve demleme prensibiyle çalışır. Espresso kahve makinesiyle espresso dışında latte, cappuccino gibi farklı türde kahveler de hazırlanabilir.

Espresso ve filtre kahve makineleri dışında özellikle son yıllarda kullanımı giderek artan modellerden biri de kapsüllü kahve makinesi modelleridir. Bu makinelerde makine için özel olarak üretilmiş kapsüller kullanılır. Espresso, latte, lungo, cappuccino, mocha, macchiato gibi birbirinden farklı çeşitteki kahve kapsülleri makine içine yerleştirilerek tek tuşla kısa sürede hazırlanır.

Kahve makinesi modelleri içinde en çok ilgi çekenlerden biri de çekirdek kahve makinesi modelleridir. Tam otomatik kahve makinesi olarak da adlandırılan bu modellerde öğütme, demleme, süt köpürtme gibi fonksiyonlar bir arada yer alır. Bu modelde istenen türde kahve için makine üzerindeki tuşlara basılması yeterlidir. Çekirdek kahve makinelerinde otomatik kahve makinesi temizleme fonksiyonuna sahip olan gelişmiş modelleri de bulabilmek mümkündür.

Kahve Makinesi Fiyatları

Kahve makinesi fiyatları makinenin markasına, modeline, sahip olduğu fonksiyonlara, boyutuna, tasarımına ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Fiyatı belirleyen diğer bir özellik ise makinenin kullanım alanıdır. Filtre kahve makinelerinden espresso makinelerine, kapsül kahve makinelerinden Türk kahvesi makinelerine birbirinden farklı pek çok kahve makinesi modeli bulunur. Kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını ve ayırdıkları bütçeyi göz önünde bulundurarak seçim yapmaları ihtiyaçlarına en uygun modeli ekonomik fiyatlarla alabilmeleri açısından yararlı olacaktır.

Beko web sitesinde Beko filtre kahve makinesi de dahil olmak üzere birçok Beko kahve makinesi modelini bulabilmek ve fiyat karşılaştırması yaparak satın alabilmek mümkündür. Kullanıcılar küçük ev aletleri kategorisinde yer alan kampanyalı ürünleri incelemek için “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasını ziyaret edebilirler.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Merak ettiğiniz tüm konular hakkında 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattını 7/24 arayarak bilgi alabilirsiniz.