İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
2 ürün listelendi.

Kettle

KL 8221 I
Kettle

0
  • Güç : 2200 W
  • Gövde Malzemesi : Paslanmaz Çelik
  • Kapasite : 1.2 L
  • Şeffaf Su Seviye Göstergesi : Var
999 TL

KL 8022 I
Kettle

0
  • Güç : 2200 W
  • Gövde Malzemesi : Paslanmaz Çelik
  • Kapasite : 1.7 L
  • Şeffaf Su Seviye Göstergesi : Var
1.469 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Kettle

Mutfakta yapılan birçok iş için kaynar suya ihtiyaç vardır. Çay, kahve, yemek yapmak, elde bulaşık yıkamak gibi sıcak suya ihtiyaç duyulan işlerde çaydanlık ya da tencereyle su kaynatmak hem enerji hem de vakit kaybına yol açabilir. Kettle olarak da bilinen elektrikli su ısıtıcı cihazlar, ihtiyaç duyulan kaynar suyun hızlı ve pratik şekilde elde edilmesini sağlayan küçük ev aletleridir.

Her yere kolayca taşınabilmesi, elektrik bağlantısı bulunan her yerde çalışabilmesi, enerji ve zaman tasarrufu sağlaması gibi özellikleriyle su ısıtıcı kettle modelleri ev, ofis, iş yeri, okul gibi pek çok mekanda sıklıkla tercih edilir. Kullanıcıların, farklı kettle markaları tarafından üretilen ve farklı özelliklere sahip birçok model arasından seçim yapabilmesi mümkündür.

Kettle Modelleri ve Özellikleri

Temel çalışma prensibi suyu hızlı ve kolay şekilde ısıtmak olan kettle ürünleri; üretildikleri malzeme, marka, tasarım, iç hacim, renk gibi özellikler açısından farklı modellere ayrılır. Paslanmaz çelik, dayanıklı plastik ve cam gibi malzemeler kullanılarak üretilen kettle modelleri arasında; ısınan suyun rahatça görülebilmesi ve sağlıklı olması nedeniyle cam kettle sıklıkla tercih edilen modellerden biridir.

Kettle modellerinde farklı tarzlara hitap eden tasarım ve renkler de mevcuttur. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen modeller arasında inox kettle ve kırmızı kettle yer alır. Ayrıca nostaljik bir tarza sahip Retro tasarımlı kettle modelleri de mutfaklarında ilgi çekici bir tarz yaratmak isteyenler için idealdir.

Kettle almak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir özellik de iç hacimdir. Ortalama 1 litreden 3 litreye kadar farklı su alma kapasitesine sahip kettle modelleri bulabilmek mümkündür. Kullanıcılar ayrıca ihtiyaçlarına göre iç hacmi daha küçük olan mini kettle modellerini de tercih edebilirler. İhtiyaçları belirlerken kullanım sıklığı ve alışkanlıkların göz önünde bulundurulması ekonomik ve verimli tercihler yapılmasını kolaylaştırır.

Kaliteli bir kettle yıllarca verimli şekilde kullanılma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle enerji tüketimi ve temizlik konuları da oldukça önemlidir. Kullanıcılar sıklıkla “Kettle ne kadar elektrik harcar?” sorusunu yöneltir. Kettle enerji tüketimi; model, iç hacim, su kaynatma hızı gibi özelliklere göre değişebilir. Enerji tüketimini minimum seviyede tutmak için kullanım miktarı ve sıklığı belirlenerek ihtiyaca en uygun kapasiteye sahip olan ürün tercih edilmelidir. Enerji tüketimini azaltmanın yollarından biri de ihtiyaç duyulan miktarda suyu ısıtmak ve hemen kullanmaktır. Gereğinden fazla ya da az su kullanmak, kaynayan suyu hemen kullanmamak gibi durumlar enerji tüketimini arttırabilir.

Kettle temizliği de verimlilik açısından dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Uzun süreli kullanımda, özellikle şebeke suyu kullanıldığında kettle parçalarında ya da tabanında kireçlenme oluşabilir. Kireç oluşumu cihazın performansını olumsuz etkiler. Bu nedenle belirli aralıklarla doğal yöntemlerle temizlik yapılması gerekir. Kettle; sirke, limon suyu, limon tuzu gibi doğal asit içeren maddelerle kireçten arındırılabilir. Ayrıca doğru bir temizlik için kullanım kılavuzundaki talimatlara da uyulması gerekir.

Kettle Fiyatları

Elektrikli su ısıtıcısı adıyla da bilinen kettle fiyatları; marka, model, iç hacim, tasarım, malzeme ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. Birçok farklı markanın, farklı fiyat aralıklarında ve farklı teknik özelliklere sahip kettle modeli bulunur. Kullanıcıların kullanım amacı, kullanım sıklığı, aradıkları teknik özellikler, belirledikleri bütçe gibi kıstaslar; ihtiyaçlarına en uygun seçimi yapabilmek açısından oldukça önemlidir.

Beko web sitesindeki küçük ev aletleri kategorisini inceleyerek, ihtiyacınıza en uygun Beko kettle modelini fiyat ve teknik özelliklerine göre seçebilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca kettle ve diğer küçük ev aletlerindeki kampanyaları incelemek için “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasına göz atabilirsiniz.

Yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.