İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Ekmek Kızartma Makinesi

EK 5120 I
Ekmek Kızartma Makinesi

0
  • Güç : 850 W
  • Farklı Kızartma Ayarı : 6
  • Kırıntı Çekmecesi : Var
  • Buz Çözme : Var
  • Isıtma Rafı : Var
1.849 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Ekmek Kızartma Makinesi

Ekmek kızartma makinesi
, kahvaltıda kızarmış ekmek tüketmeyi sevenler için vazgeçilmez küçük ev aletlerinden biridir. Hızlı ve kolay kullanım sağlayan ekmek kızartma makineleri şık tasarımlarıyla da dikkat çeken cihazlardandır. Piyasada güç, kapasite, tasarım, renk, fonksiyon gibi kriterlere göre birbirinden farklı çeşitlilikte ekmek kızartma makinesi modellerini bulabilmek mümkündür.

Ekmek Kızartma Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri

Ekmek kızartma makinesi satın almak isteyen kullanıcılar için farklı marka, model ve fiyat aralıklarında birçok alternatif bulunur. Tercihlere ve ihtiyaçlara göre çeşitlenen bu makinelerin her birinde farklı kullanım özellikleri de mevcuttur.

Klasik ekmek kızartma makinesi modellerinde ekmek diliminin yerleştirildiği hazne, kızartma kolu, kızartma ayarı düğmesi, kırıntı çekmecesi, buz çözme düğmesi, istendiğinde kızartmayı durdurmayı sağlayan iptal düğmesi gibi parçalar bulunur. Kullanacak kişi sayısı ve kullanım sıklığına göre kapasitesi tek, 2 ya da 4 dilim ekmek kızartma makinesi modelleri arasından seçim yapılabilir. Bazı gelişmiş modellerde bu sayı 6’ya kadar çıkabilir. Kızartma ayar düğmesi; kızartma kademesini ayarlamak için kullanılır. Standart modellerde ortalama 3 seviye olan bu fonksiyon gelişmiş modellerde 10 seviyeye kadar artabilir.

Ekmek kızartma makinesinin modeline göre değişen farklı fonksiyonları da bulunur. Buz çözme özelliği genellikle ekmeği dondurarak kullanmayı tercih edenler için pratik bir özelliktir. Bu özellikte tek düğmeyle hızlı bir şekilde dondurulmuş ekmeğin çözülmesi sağlanır. Buz çözme dışında; yeniden ısıtma, kızartmayı durdurma, ekmek kızardığında hazneden kolayca almayı sağlayan yükseltme (hi-lift) gibi özelliklere sahip ekmek kızartma makinelerini bulabilmek de mümkündür.

Kullanışlı olmasının yanı sıra mutfaklarda şık bir aksesuar görevi de gören ekmek kızartma makinelerinde birbirinden farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Siyah, beyaz gibi klasik renklerin yanı sıra pembe ekmek kızartma makinesi gibi renkli ekmek kızartma makinesi modelleri mutfaklarında modern ve renkli bir stil yaratmak isteyenler için idealdir. Parmak izi bırakmayan inox modeller de kullanıcıların en çok tercih ettiği renkler arasında yer alır.

Ekmek Kızartma Makinesi Kullanımı

Ekmek kızartma makinesi, kullanımı oldukça pratik olan küçük ev aletlerinden biridir. Ekmek kızartma makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bunlardan ilki; ekmeği, kullanılan makinenin haznesinin boyutlarına uygun şekilde dilimleyerek kızartmaktır. Doğru dilimlemek, ekmeğin her tarafının eşit şekilde kızarmasını sağlar. Piyasada, ince ekmeklerden kalın çörek ve simitlere kadar farklı boyutlarda dilimleri kızartabilme özelliğine sahip pek çok ekmek kızartma makinesi bulabilmek mümkündür.

Ekmek kızartma makinesini düzenli olarak temizlemek de oldukça önemlidir. Bunun için makinenin alt kısmında bulunan ve çıkarılıp yeniden takılabilen kırıntı çekmecesini temizlemek gerekir. Ekmek kızartma makinesini kullanırken temizlik dışında bir diğer önemli konu ise makinenin güç kapasitesi ve harcadığı elektriktir. Kullanıcılar kullanım tercihlerine göre 700 Watt’tan 1000 Watt’a ve üzerine kadar uzanan farklı güç kapasitelerinde makineler bulabilir. Makinenin gücü arttıkça harcadığı enerjinin de artacağı göz önünde bulundurularak enerji tüketimi daha az olan modeller arasından seçim yapmak yararlı olacaktır.

Ekmek Kızartma Makinesi Fiyatları

Ekmek kızartma makineleri markaya, modele, program özelliklerine, tasarıma, güç kapasitesine göre değişen fiyat aralıklarında sunulur. Kullanıcıların piyasada bulunan birçok model arasından kendi alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve bütçelerini belirleyerek seçim yapmaları doğru kararı vermelerine yardımcı olur. Markalar tarafından belirli dönemlerde düzenlenen kampanyalar ve kampanyalarda sunulan avantajlı fiyatlar da kullanıcıların ekonomik tercihler yapmasını sağlar.

Beko ekmek kızartma makinesi modellerini, Beko web sitesinde yer alan küçük ev aletleri kategorisinden inceleyebilir; fiyat ve teknik özellik karşılaştırması yaparak ihtiyacınıza en uygun modeli satın alabilirsiniz. Ayrıca “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasını inceleyerek küçük ev aletlerindeki avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Ürünlerle ilgili merak ettiğiniz her konuda 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı günün her saatinde arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.