İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Katı Meyve Sıkacağı

BKK 2145
Katı Meyve Sıkacağı

0
  • Güç : 1500 W
  • Besleme Ağzı Genişlliği : 75 mm
  • Servis Şekli : Kendi sürahisi ile servis
  • Güvenlik Kilidi : Var
  • Sürahi Kapasitesi : 750 mL
4.159 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Katı Meyve Sıkacağı

Meyve sıkacağı; taze meyve suyu elde etmek için kullanılan mutfak aletlerinden biridir. Katı meyve sıkacağı olarak da bilinen meyve sıkacağı, birçok meyvenin ve bazı yumuşak sebze türlerinin suyunu besin değerlerini kaybetmeden sağlıklı, hızlı ve pratik bir şekilde sıkmayı sağlar. Sağlıklı beslenmek isteyen her yaştan kullanıcının tercih ettiği katı meyve sıkacaklarında farklı markaların birçok farklı özelliğe sahip modellerini bulabilmek mümkündür.

Meyve Sıkacağı Modelleri ve Özellikleri

Katı meyve sıkacağı modelleri kullanım şekillerine göre kollu meyve sıkacağı, elektrikli meyve sıkacağı ve hem manuel hem de elektrikle çalışabilen narenciye sıkacağı gibi türlere ayrılır. Bu modeller dışında bir de yavaş sıkım meyve sıkacağı modelleri bulunur. Katı meyve sıkacağı kollu olarak tercih edildiğinde meyveleri sıkmak için kas gücü gerekir.

Elektrikli katı meyve sıkacağı; narenciye başta olmak üzere kabuklu-kabuksuz, çekirdekli-çekirdeksiz katı meyvenin suyunun sıkılabilmesini sağlar. Meyveleri posasından ayırarak içmeye hazır hale getiren elektrikli meyve sıkacakları hem hızlı hem de pratik bir kullanıma sahiptir.

Katı meyve sıkacağı ile yapılan içecekler çok çeşitlidir. Portakal, limon, mandalina gibi meyvelerin yanı sıra elma, havuç, ananas, nar, armut, zencefil, üzüm, kırmızı meyveler, kereviz gibi birçok farklı meyve ve sebzenin suyu katı meyve sıkacağı yardımıyla elde edilebilir. Karışık meyve sularından kokteyllere, detoks içeceklerinden sebze sularına kadar sağlıklı ve lezzetli birçok içecek bu cihazlarla hızlı ve kolay şekilde hazırlanır.

Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Elektrikli katı meyve sıkacağı kullanımı modelden modele değişiklik gösterse de temel çalışma prensibi aynıdır. Meyveler makine haznesine yerleştirilmeden önce yıkanmalıdır. Ardından meyveler türlerine göre bütün olarak, birkaç parçaya bölünerek ya da kabukları soyularak makine haznesine yerleştirilmelidir. Meyvelerin suyu sıkıldıktan sonra çıkan posalar makineden alınarak temizlenir. Makineyi satın aldıktan sonra kullanım kılavuzunun dikkatlice okunması ve belirtilen kullanım talimatlarına uyulması çok önemlidir.

Katı meyve sıkacağı satın alırken bazı özelliklere dikkat etmek yüksek performans açısından önemlidir. Elektrikli katı meyve sıkacağının motor gücü yüksek olan modellerini seçmek; daha kısa sürede daha fazla miktarda meyvenin suyunu elde edebilmeye yardımcı olur. Ayrıca haznesi ve hazne girişi geniş olan modelleri tercih etmek, meyve ve sebzeleri zahmetsiz şekilde hazırlamayı sağlayacağı için idealdir.

Kullanıcılar “Katı meyve sıkacağı nasıl temizlenir?” gibi bakım ve temizlikle ilgili soruları sıklıkla yöneltir. Katı meyve sıkacağı kullanımında yüksek performans ve verimlilik için düzenli temizlik yapılması oldukça önemlidir. Katı meyve sıkacağının bulaşık makinesinde yıkanabilen ve yıkanamayan birçok parçası bulunur. Bu nedenle makineyi kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara göre temizlemek gerekir. Elde yıkanan parçalar bulaşık süngeri ya da fırça yardımıyla nazik bir şekilde temizlenmelidir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalar ise makineye düzgünce yerleştirildikten sonra düşük sıcaklıkta yıkanmalıdır.

Katı Meyve Sıkacağı Fiyatları

Katı meyve sıkacağı fiyat aralığı oldukça geniştir. Fiyatlar marka, model, çalışma şekli, tasarım ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. Farklı program ayarlarına ve yüksek motor gücüne sahip elektrikli modellerle manuel modellerin fiyatlarında farklılıklar olabilir. Kullanıcılar fiyat araştırması yaparken alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve bütçelerini göz önünde bulundurmalıdır. Çeşitli markalar tarafından uygulanan katı meyve sıkacağı kampanya fiyatları da kullanıcıların ekonomik tercihler yapmasında etkili olur.

Beko web sitesinde Beko katı meyve sıkacağı modellerini bulabilir; fiyat ve özelliklerini karşılaştırarak ihtiyacınıza en uygun modeli satın alabilirsiniz. Meyve sıkacağı modelleri de dahil olmak üzere tüm küçük ev aletlerindeki avantajlı fiyatları “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasında bulabilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olabilir; ürünlerle ilgili merak ettiğiniz tüm konularda 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayarak bilgi alabilirsiniz.