İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
5 ürün listelendi.

Fritöz

FRA 5244 Fitfry Az Yağlı
Fritöz

2
 • LCD Ekran : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 4.7 L
 • Güç : 1500 W
4.399 TL

FR 8284 FitFry™ Az Yağlı
Fritöz

3
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 8.5 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 9
 • Güç : 2400 W
8.000 TL
Geniş Hacimli Buzdolabı ile Birlikte Seçili Küçük Ev Aletleri Alımına 8.000 TL İndirim!

FRA 5364 S FitFry XXL™️ Az Yağlı
Fritöz

2
 • LCD Ekran : Var
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 7.6 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 9
 • Güç : 1750 W
6.999 TL
5.999 TL Oliz'e Özel

FRA 5334 B Fitfry Az Yağlı
Fritöz

0
 • LCD Ekran : Var
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 4.1 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 8
 • Güç : 1550 W
4.299 TL
2.999 TL Oliz'e Özel

FR 8374 Beko FitFry® SteamPro®
Fritöz

0
 • LCD Ekran : Var
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 7 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 8
 • Güç : 2750 W
9.499 TL
Geniş Hacimli Buzdolabı ile Birlikte Seçili Küçük Ev Aletleri Alımına 8.000 TL İndirim!
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Fritöz

Derin yağda kızartma yapmak amacıyla kullanılan bir ev aleti olan fritöz; kızartılarak pişirilmeye uygun olan yiyecekleri yüksek bir sıcaklıkta, kısa sürede yağda kızartmayı sağlar. Patates kızartma makinesi olarak da bilinen fritözlerde patatesin yanı sıra tavuk kanadı, fileto balık ve etler, deniz ürünleri, sigara böreği, çeşitli sebzeler ve pane harcıyla kaplanmış soğan halkası gibi birçok farklı yiyecek türü kızartılabilir. Farklı kullanım şekillerine ve boyutlara sahip birçok fritöz modeli bulunur.

Fritöz Modelleri ve Özellikleri

Fritözler kullanım şekillerine göre temel olarak ev tipi ve endüstriyel fritöz olmak üzere ayrılırlar. Ev tipi fritözler evlerde kullanıma daha uygun olan ve boyutları endüstriyel fritözlere göre daha küçük olan modellerdir. Endüstriyel fritözler ise geniş bir iç hacme sahip olan; bir defada çok sayıda yiyeceği hızlı şekilde kızartmayı sağlayan ve işletmelerde sıklıkla tercih edilen modellerdir.

Ev tipi fritözler ocak üstü fritöz ve elektrikli fritöz olarak gruplara ayrılır. Ocak üstü fritöz; elektrik bağlantısı gerektirmeyen ve gazla çalışan ekonomik bir fritöz çeşididir. Bir tencere ve içine yerleştirilen süzgeçli sepetten oluşan bu modellerde kızartma işlemi elektrikli modellere göre daha uzun sürede gerçekleşir. Elektrikli fritözler evlerde en çok kullanılan ev tipi modellerdir. Ev tipi elektrikli fritözlerde iç hacmi 1 litreden 5 litreye kadar değişebilen modeller bulmak mümkündür. Yiyecekleri kısa sürede ve eşit şekilde kızartmayı sağlayan elektrikli fritözlerin farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcılara hitap eden mini fritöz, yağsız fritöz gibi çeşitleri bulunur.

Mini fritözler, kızartma yapma sıklığı ve miktarı az olan kullanıcılar için ideal modellerdir. Bu modellerde hazne boyutu çok büyük değildir ve küçük parçalı yiyecekleri kızartmaya daha uygundur. Yağsız fritözler ise hava basıncı ya da hızlı hava teknolojisini kullanarak yiyecekleri çok az miktarda yağ ile kızartmayı sağlayan modellerdir. Sağlıklı yaşama önem veren ancak kızartma keyfinden vazgeçmek istemeyenler için bu modeller oldukça uygundur.

Fritöz Nasıl Kullanılır?

Fritöz satın almadan önce kullanım amacı, alışkanlıklar ve ihtiyaçların net olarak belirlenmesi önemlidir. Fritözün iç hacmi, ısıtma gücü, boyutu, kolay temizlenebilmesi ve diğer teknik özellikleri kullanımı etkileyen faktörlerdendir. Fritözü satın aldıktan sonra ise kullanmaya başlamadan kullanım kılavuzundaki yönergelerin takip edilmesi doğru kullanım açısından yararlı olacaktır.

Fritöze yağ eklerken makinenin iç haznesinde yer alan ölçülere uyulması; belirtilen ölçülerden daha az ya da daha fazla yağ koyulmaması gereklidir. Fritözün ön kısmında yer alan göstergeler, hangi yiyeceğin kaç derecede kızartılması gerektiğini belirtir. Kızartma derecesini bu göstergelere göre ayarlamak doğru olacaktır. Makine gerekli sıcaklığa ayarlandıktan sonra bir süre beklenir ve ardından kızartılacak yiyecekler makine sepetine koyulur. Son olarak sepet makine içerisine yerleştirilir ve kızartma işleminin tamamlanması beklenir.

Fritöz satın alan kullanıcılar “Fritöz nasıl temizlenir?” sorusunu da sıklıkla sorar. Düzenli temizlik ve bakım, fritözün verimli ve güvenli şekilde uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Fritöz düzenli temizlenmediğinde makine içinde biriken yağlar bakteri oluşumuna zemin hazırlar ve makinenin çalışmasında sorunlara neden olabilir. Bu durumu önlemek için fritöz kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara uygun şekilde temizlenmelidir. Fritöz temizliği yaparken güvenlikle ilgili konulara dikkat etmek de çok önemlidir.

Fritöz Fiyatları

Hem fritöz fiyatları hem de patates kızartma makinesi fiyatları; marka, model, iç hacim, boyut, ısıtma gücü, tasarım ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. Kullanıcılar ihtiyaçlarını ve bütçelerini belirledikten sonra markaların farklı fritöz modelleri arasında fiyat karşılaştırması yaparak kendileri için en uygun ürünü satın almalıdır. Çeşitli platformlarda yapılan fritöz tavsiye ve yorumları da kullanıcıların hem değerlendirme hem de satın alma kararlarında etkili olacaktır.

Beko web sitesindeki küçük ev aletleri kategorisinde yer alan Beko fritöz modellerini fiyat ve teknik özellikleri arasında karşılaştırma yaparak inceleyebilir; ihtiyacınıza en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Küçük ev aletlerindeki kampanyaları ise “Küçük ev aletleri kampanyaları” sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Yeni ürünler, indirimler ve fırsatlardan haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili merak ettiğiniz ve aklınıza takılan her konuda 0850 210 0 888 numaralı Beko Çağrı Merkezi hattımızı 7/24 arayarak bilgi alabilirsiniz.