İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?

Şofben

1 sonuç bulundu
BK 12 HS
Şofben
0
  • Sıcak Su Debisi : 12 L/min
  • Gösterge Tipi : LCD
  • Sıcaklık Aralığı : 35-60
  • Ateşleme Sistemi : Elektronik
  • Alev Kontrol Emniyet Sistemi : Var
11.499 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Şofben

Şofben
; doğalgaz ve diğer katı yakıt bağlantılarının bulunmadığı yerlerde sıcak su ihtiyacını karşılayan su ısıtıcı cihazlardan biridir. Şofben almak isteyen kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri “Şofben nasıl çalışır?” sorusudur. Şofbenlerin çalışma prensibi; bulundukları ortamda yer alan musluklara bağlandıktan sonra şebeke suyunu hızlı ve kolay bir şekilde ısıtarak sıcak su oluşturmaya dayanır. Şofbenler; çalışma prensiplerine, bağlantı şekillerine, tasarımlarına ve teknik özelliklerine göre değişen modellere sahiptir.

Şofben Çeşitleri

Şofbenlerin bağlantı şekillerine, çalışma prensiplerine ve boyutlarına göre pek çok çeşidi bulunur. Çalışma şekillerine göre şofbenler temel olarak bacalı, hermetik ve elektrikli olarak ayrılırlar.

Bacalı şofben; baca bağlantısı ile çalışan şofben türüdür. Çalışabilmek için baca çıkışı ve temiz havaya ihtiyaç duyar. Diğer şofben türlerine göre daha az tercih edilir. Hermetik şofben; yanma için gerekli havayı dışardan alan ve yine içinde bulunan fan yardımıyla bir baca bağlantısından havayı dışarı veren bir şofben türüdür. Bulunduğu ortamdaki havayı kullanmadığı için daha güvenli bir modeldir. Hermetik şofbenler LPG’li (tüplü) ya da doğalgazlı hermetik şofben olarak iki şekilde kullanılabilir. Elektrikli şofben ise sıcak suyu elektrik bağlantısı ile elde etmeyi sağlar. Gaz kullanmadığı ve baca bağlantısına ihtiyaç duymadığı için sıklıkla tercih edilen rahat kullanımlı modellerden biridir.

Şofben türleri kullanım yeri ve boyutlarına göre de çeşitlere ayrılırlar. Mutfaklarda kullanılan mutfak tipi şofben, banyolarda kullanılan banyo tipi şofben, mutfak musluğuna sıcak su veren musluk üstü şofben, dar ve küçük alanlarda kullanım kolaylığı ve yerden tasarruf sağlayan tezgâh altı şofben ya da diğer adıyla mini şofben gibi modeller bunlar arasında sayılabilir. Termodinamik şofben ve kazanlı şofben (termosifon) modelleri ise geniş su depolama alanına sahip olan tasarımları ile hem kesintisiz sıcak su sağlama hem de kolay kullanım avantajlarına sahiptir.

Şofben Fiyatları ve Kampanyalar

Şofben fiyat aralıkları; marka, model, çalışma şekli, boyut, tasarım gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Kullanıcılar öncelikle kendi kullanım tercihlerini ve ihtiyaçlarını net olarak belirlemeli; ardından şofben markaları ve modelleri arasında fiyat, boyut, teknik özellik karşılaştırmalarını yaparak en uygun modele karar vermelidir.

Beko web sayfasında yer alan Beko şofben modelleri arasından size en uygun Beko şofbeni, fiyat ve teknik bilgilerini karşılaştırarak seçebilirsiniz. Elektrikli ve hermetik şofben fiyatlarını öğrenebilir; ihtiyacınıza uygun modeli satın alabilirsiniz. Şofbenlerin yanı sıra diğer tüm ısıtma ve soğutma ürünlerinde yer alan kampanyaları Beko web sitesindeki Isıtma soğutma kampanyaları sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Beko web sitesine üye olarak yeni ürünlerden haberdar olabilir; ürünlerle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 0850 210 0 888 numaralı çağrı merkezimizi günün her saatinde arayabilirsiniz.