İndirime Kalan Süre
Gecenin Yıldızı indirimlerinden Perşembe günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

İç Hava Kalitesi

31680 HKV
Vantilatör

4
4.999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

İç hava kalitesi (Hava temizleme)

Hem iç hem de dış mekân olmak üzere tüm yaşam alanlarımızda soluduğumuz hava kalitesi sağlığımızı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Peki, hava kalitesi nedir? Hava kalitesi; bir ortamdaki havanın kalitesini gösteren ölçüttür. Havanın içindeki karbondioksit, oksijen, nem, alerjen gibi birçok unsurun birleşimi olan hava kalitesi hem dış hem de iç hava kalitesi olarak sınıflandırılabilir.

Hava kalitesi izleme işlemi hava kalitesi ölçüm cihazı gibi bazı özel cihazlarla yapılır. Ev, ofis gibi iç mekânlarda solunan havanın kalitesi de çok önemlidir. Özellikle fazla sayıda insanın bir arada bulunduğu okul, ofis gibi mekânlarda solunan havanın iyi ya da kötü kalitede olması sağlığı önemli ölçüde etkiler. İyi kalitede ve sağlıklı bir iç mekân havası yaratabilmek için hava temizleme cihazı önemli bir rol oynar.

Hava Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Piyasada hava temizleyici ya da hava temizleme makinesi olarak da bulunabilen hava temizleme cihazları; içlerinde bulunan filtre yardımıyla yaşam alanlarındaki alerjen, kötü koku, duman, toz, nem, evcil hayvan parçacıkları gibi hava kirletici unsurları temizleyip arındırarak daha temiz bir hava solunmasına yardımcı olur.

Hava temizleme cihazları; evcil hayvanlardaki deri artığı, tüy gibi maddeleri en az seviyeye indirme, sigara dumanını giderme, alerjik durumları azaltma, mikrop ve zararlı gazlardan arındırma, oksijen seviyesini arttırma gibi birçok fayda sağlar.

Hava Temizleyici Modelleri ve Özellikleri

Hava temizleyici satın almaya karar veren kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını en doğru şekilde belirleyerek hangi hava temizleyici modelini satın alacağına kadar vermesi yararlı olur. Bebekli ailelerin, evcil hayvan sahiplerinin, toz alerjisi olanların seçeceği modeller farklılık gösterebilir. Ayrıca cihazın kullanılacağı ortamın büyüklüğü, cihazın enerji sınıfı, sessiz çalışıp çalışmaması, HEPA filtreli olup olmaması gibi kıstaslar da oldukça önemlidir.

Ev tipi hava temizleyici modelleri; çalışma şekillerine göre iyonik hava temizleyici, buharlı hava temizleyici, sulu ve elektrikli hava temizleyici gibi çeşitlere ayrılır. İyonizer hava temizleme cihazı; iyonizer filtre kullanan gelişmiş bir cihazdır. İçinde bulunan filtre ile havadaki nemi iyonlara ayırarak ortamda bulunan alerjen, toz, kötü koku, duman gibi maddeleri toplar. Buharlı hava temizleyici, temizleme işlemi yaparken aynı zamanda nemlendirici görevi de görür. Hava temizleyici ve nemlendirici özelliği ile kuru ortamlarda sağlıklı bir hava akışı yaratır. Çalışma prensibi ortamdaki parçacıkları yakalamaktan çok buharla arındırmaya dayanır.

Hava temizleme filtresi de hava temizleme cihazı alırken göz önünde bulundurulması gereken bir özelliktir. Hava temizleyiciler genellikle büyük ve küçük parçacıkları yakalama işlevi gören ayrı iki filtre içerir. Ayrıca HEPA filtresi (yüksek verimlilik sağlayan parçacık filtresi) adı verilen gelişmiş filtre sistemi de havayı parçacıklardan temizlemenin yanı sıra; ortamı toz, duman, zararlı gaz, bakteri gibi kirleticilerden arındırır.

Hava Temizleme Cihazı Fiyat ve Kampanyaları

Hava temizleyici fiyatları; çalışma prensibine, markaya, modele, filtreleme sistemine, elektrik tüketimine göre değişebilir. Gelişmiş filtreye sahip hava temizleyicilerin verimli çalışabilmesi için düzenli filtre değişimine ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca enerji tüketimini en az seviyede tutan modellerin seçilmesi çevreye ve bütçeye katkıda bulunmaya yardımcı olacaktır. Hava temizleyicilerin temizliği ve bakımı da ekonomik ve uzun ömürlü kullanım açısından çok önemlidir.

Beko web sitesinden ihtiyacınıza en uygun hava temizleyici modellerini seçebilir; fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Isıtma Soğutma Kampanyaları” sayfasını ziyaret ederek tüm ısıtma ve soğutma ürünlerinde yer alan kampanyaları inceleyebilirsiniz.

Yeni ürünler, fırsatlar ve indirimlerden haberdar olmak için Beko web sitesine üye olmayı unutmayın. Beko ürünleri ile ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.